Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Şanlıurfa'da İnternet hızında sorun yaşanıyor

Türkiye genelinde yurt dışı internet erişiminin yavaşlaması ile pek çok siteye erişim sağlanamıyor. Kullanıcılar bu duruma sosyal medya üzerinden isyan etti.

15 Haziran 2016 Çarşamba

/ Editör Bozova Haber
Türkiye genelinde yurt dışı internet erişiminin yavaşlaması ile pek çok siteye erişim sağlanamıyor. Kullanıcılar bu duruma sosyal medya üzerinden isyan etti.

Milliyet Gazetesinin İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre; Türkiye genelinde yurt dışı İnternet erişiminin yavaşlaması sosyal medyada tartışmaları beraberinde getirdi.

Google'dan Facebook'a Twitter'dan Instagram'a, Gmail'den Youtube'a bir çok siteye erişim sağlanamazken, kullanıcılar bu sosyal medya üzerinde adeta isyan bayrağı açtı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre Türkiye çapında yurt dışı çıkışlarında problem var.

Bakanlık'tan Açıklama
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, Türkiye'de internete erişim engeli getirildiği ve internetin yavaşlatıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün Türkiye'de yaşanan internet hızındaki yavaşlamanın erişim engelinden veya idari bir uygulamadan kaynaklanmadığı ifade edildi.

Bazı internet sitelerinde yer alan Türkiye'de internete erişim engeli getirildiği ve internetin yavaşlatıldığı yönündeki haberlerin doğru olmadığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu sıkıntının operatörlerin yurtdışı çıkışının olduğu Bulgaristan ve Romanya’da meydana gelen fiber hat bağlantı ve enerji sorunu nedeniyle olduğu tespit edilmiştir. Ülkemizdeki internet kullanıcılarını etkileyen teknik sorunların ivedilikle giderilerek internetin normal hızına dönmesi için yoğun bir şekilde çalışmalar ilgili operatörler tarafından sürdürülmektedir."

Kaynak:Milliyet

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo