3 Ağustos 2016 Çarşamba

Bozova Belediyesi Gölleri Temizlemek için çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde Bozovalılar tarafından sosyal medya’da gündeme getirilen ilçedeki göllerin kirliliği ve kuruma noktasına gelmesine üzerine Bozova Belediyesi tarafından Bozova’daki göllerin temizlenmesi için çalışma başlatıldı.

Geçen ay Bozova Belediyesi meclis üyeleri tarafından meclis gündemine alınan, Bozova sınırları içinde yer alan Küçük Göl ve Büyük Göl adıyla bilinen göllerin temizlenmesi çalışmaları için start verildi. Göllerdeki aşırı kirlenme, Hava sıcaklıkları ve bilinçsiz sulama gibi etkenlerden dolayı kuruma tehlikesi ile yüz yüze gelen göllerin temizlenip turizme kazandırılmasını sağlamak amacıyla harekete geçen Bozova Belediye Meclisi Ekoloji Komisyonu konuyu ilgili birimlere taşıyarak gerekli görüşmeleri yaptı.
Görüşmeler sonrasında göllerin temizlenmesi için Bozova Belediye Eş Başkanı Zeynel TAŞ,belediye meclis üyeleri ve DSİ yetkililerinin de katılımı ile gölleri yerinde incelediler.

İki gölü de inceleyerek yetkililere gerekli aktarımları yapan Bozova Belediye Eş Başkanı Zeynel TAŞ ve meclis üyeleri  incelemeden sonra konu ile ilgili gerekli yazışmaları ve görüşmeleri hızlandırarak, kuruma tehlikesi ile karşı karşıya kalan göllerin temizlenmesi ve yeniden turizme kazandırılması için Bozova Belediyesi olarak gerekenin yapılacağını açıkladı.


Öte yandan geçtiğimiz ay Bozova Kaymakamı Hidayet SARI, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa TEPE ve Bozova Devlet Hastanesi Başhekimi M. Fatih AKSOY ile beraber Bozava’da bulunan gölleri gezerek keşiflerde bulunmuştu.

Önceki Yazılar
Sonraki Yazı
Bu yazılar ilginizi çekebilir

0 yorum: