Başkan Çiftçi, Bozova'da STK'larla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova'da sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve esnafla aynı çatı altında buluşarak gelen talepleri dinledi. AK Partili Vekil Mehmet Ali Cevheri ve AK Parti Bozova ilçe teşkilatının da eşlik ettiği toplantıda Başkan Çiftçi, ilk olarak Bozova'ya yapılan yatırımları anlattı.


' DERDİMİZ SORUN ÇÖZMEK'
İlçe ayrımı yapmaksızın çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Çiftçi, Bozova'nın özellikle turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için Büyükşehir olarak ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi. Sorunlara kısa vadeli değil uzun vadede net çözüm üretebilmek için mesai harcadıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Biz her gün, her hafta, her ay çalışırsak ilçelerimizin sorunları kalmayacak, bunun farkındayız. İlçelerimizin sorunlarını çözdüğümüz zaman da talepler farklılaşacak. Bizim derdimiz sorunu çözmek. Halkımızdan gelen sorunlara karşı biz hiç bir zaman kayıtsız kalmıyoruz. Ben memleket sevdalısı bir insanım. Bozova için planlama dahilinde birçok hizmetler ilçemize kazandıracağız. Yeter ki biz birbirimizi anlayalım. Fikirlere ve düşüncelere biz her zaman açığız. Çalışmalarımız da çok güzel bir şekilde devam ediyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

'BOZOVA TURİZMİ GELİŞTİRİLECEK'
Başkan Çiftçi'ye temaslarında eşlik eden Vekil Cevheri ise Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptıkları görüşmelerin ardından baraj arazisi üzerine gençlik kampı kurulması yönünde çalışma başlattıklarının müjdesini verdi. 154 dönümlük arazi üzerine kurulacak gençlik kampı ile Türkiye'nin birçok ilinden gençleri buluşturacaklarını belirten Vekil Cevheri, "Bozova için çok güzel hayallerimiz var. Bu hayallerimizi de hizmet şeklinde inşallah gerçekleştireceğiz. Gençlik Spor Bakanlığı ile görüştük ve barajda 154 dönümlük bir saha üzerinde gençlik kampı kurulması yönünde çalışma başlattık. Bunun yanı sıra Bozova turizminin geliştirilmesi için Türkiye'de bir ilk olan olta balıkçılığını geliştirme projesini de yürütüyoruz. Dünyada çok muazzam bir potansiyeli olan olta balıkçılığı turizmini de Bozova'da inşallah çok güzel yerlere getireceğiz" diye konuştu.

Ardından katılımcılardan gelen soruları cevaplayarak, talepleri not eden Başkan Çiftçi, toplantının ardından Bozova Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi'ni ziyaret ederek Bozova temaslarını sürdürdü. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar