Bozova Kano'da tekrar şampiyon oldu


Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası 3-5 Ağustos tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi. 
Birbirinden heyecanlı müsabakaların gerçekleştirildiği yarışlarda 281 sporcu derece alabilmek için kürek çekti. Bozova Kano takımından Ali Kemal Sarar K1 200 metrede Türkiye Birincisi oldu ayrıca Bozova Kano takimimiz 2 beşincilik 1 altıncılık elde etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mamuca’da hayata geçirilen Sarısungur Göleti su sporlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen şampiyonalardan sonra Kano Federasyonu tarafından büyük beğeni toplayan Sarısungur Göleti, bu sene de Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası yarışlarına ev sahipliği yaptı. 3-5 Ağustos tarihleri arasında15 şehirden 27 takımın yarıştığı Durgunsu Türkiye Kupası yarışlarında şampiyonlar kupalarını aldı.

281 sporcunun kürek çektiği yarışlarda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’de 23 sporcu ile yarışmalara katıldı.

Ödül töreninde konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı bu yıl da Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Kabakçı “Etkinliğimizin gerçekleşmesinde büyük bir misafirperverlik örneği gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine yürekten teşekkür ediyoruz. Durgunsu anlamında Türkiye’deki sayılı göletlerden birini Eskişehir’e kazandırmışlar. Bizlerde Kano Federasyonu olarak bugün Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası’nı tamamladık” dedi.
 Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen ise “Öncelikle sizleri Eskişehir’de misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki burada kürek çeken tüm sporcularımız uluslararası yarışlarda ülkemiz adına başarılara imza atacaklardır” dedi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından şampiyonayı temsilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e hediye edilen kano maketini ise Başkan Büyükerşen’i temsilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’e verildi.

Kupa Sıralamaları

Büyük Erkekler
1. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2. Samsun İlkyardım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
3. Rize Gündoğdu Su Sporları Kulübü

Büyük Bayanlar
1. Rize Gençlik ve Spor Kulübü
2. İstanbul Tuzla Denizyıldızı Spor Kulübü
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Genç Erkekler
1. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
3. Adana Gençlik ve Spor Kulübü

Genç Bayanlar
1. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
2. Kocaeli Şişecam Çayırova Spor Kulübü
3. Adana Gençlik ve Spor Kulübü

Turkiye Kano Federasyonu Başkanlığınca Eskişehirde yapılan 15 il 21 kulüpten 281 sporcunun katıldığı Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonasında Bozova Kano takımından Ali Kemal Sarar K1 200 metrede Türkiye Birincisi oldu ayrıca Bozova Kano takimimiz 2 beşincilik 1 altıncılık elde etti. Bozova kafilesi adına kano yarışlarına katılan 28 sporcumuzdan 21'i finale kaldı.

Bozova Gençlik ve Spor hizmetleri yaptığı açıklamada finale kalan tüm sporculara teşekkür ederek, "bir önceki kano yarislarinda yaptiklari derecelerinin üstüne koyarak gelişim gösterdiler. Bozova Kano kafilesinin ulusal düzeyde yapılan yarışlara katılmasına vesile olan Kaymakamımız ve Belediye Başkan V Sn Zekeriya GÖKER e ve Şanliurfa GSIM Muduru Sn Hakan KEŞKÜŞ e gençler adına teşekkür ederiz." dedi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar