'Çiftçinin Fatiha'sı okundu haberiniz yok'

Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık
Güneydoğu Anadolu Projesi’nin bir türlü bitirilemediğinden yakınan Aydınlık, “Güneydoğu Anadolu Projesi’yle ilgili söylenmiş binlerce söz var. Ancak çılgın projeler için ayrılan büyük miktarlar ülkenin kalkınması için maalesef ayrılmıyor” diyerek tepki gösterdi.

‘Kendinizden başka hiç kimseyi dinlemez oldunuz
Güneydoğu Anadolu Projesi’nin tamamlanmasıyla sadece bölgenin değil, tüm Türkiye’nin tarımsal ve ekonomik anlamda rahatlayacağını ifade eden Aydınlık, Ak Parti Grubuna dönerek, “Üzülerek görüyorum ki ülkemiz adına almış olduğunuz her kararda kendinizden başka hiç kimseyi dinlemez oldunuz, milletin sesini milletin Meclisi’nden duymaz oldunuz” dedi.

‘21. yüzyılda içme suyunu eşek sırtında taşıyorlar’

Siverek’in kırsal mahallelerinde çekilmiş fotoğrafları Meclis Kürsüsü’nden gösteren Aydınlık, Siverek’te 21. Yüzyıl’da halen daha içme suyu sıkıntısı yaşandığını, kırsal mahallelerde çocukların daha kış gelmeden okul yolunda ulaşım sıkıntısı yaşadığını belirtti.

Elindeki fotoğrafları göstererek “Hiç vicdanınız yok mu, evinizde bir saat elektrik ve suyun gittiğinizi bir düşünsenize” diyerek tepki gösteren Aydınlık, “Kadınlar, çocuklar 21. Yüzyılda içme suyunu eşek sırtında taşıyorlar. İşte sizin Şanlıurfa’ya verdiğiniz değer budur” diyerek sözlerine devam etti.

‘Çiftçinin Fatihası okundu haberiniz yok!’

Konuşmasında çiftçilerin sorunlarına değinen Vekil Aydınlık, “Diyorsunuz ya çiftçimize şu kadar destek verdik, bu kadar destek verdik. Doğru, haklısınız, çiftçiye destek verdiniz. Ancak siz destek vermeyi sadece kredi vermek sandınız. Verdiğiniz krediyle çiftçi yaşıyor sandınız, halktan koptunuz. Çiftçi şu an yaşamıyor, çiftçi uzun zaman önce öldü. Çiftçinin Fatihası okundu haberiniz yok.” şeklinde konuştu.

‘Sayın Cumhurbaşkanı hep söylüyor: ‘Bay Kemal Bay Kemal…’

Konuşmasının son kısmında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine gönderme yapan Aydınlık, “Sayın Cumhurbaşkanı hep söylüyor: ‘Bay Kemal Bay Kemal traktör fabrikaları çiftçimize traktör yetiştiremiyor’ diye. Sayın Cumhurbaşkanım, bahsettiğiniz o traktörler artık tarlada değil, 81 ilin yedi emin depolarında ve galerilerde yatıyor. Hacizden dolayı çiftçinin, esnafın, köylünün, sanayicinin araçları da yedi emin depolarında yatıyor. Sizin ve milletvekillerinizin bundan bilgisi var mı?” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar