9 Eylül 2016 Cuma

Bozova Belediyesi Muhtarlarla Buluştu

Bozova Belediyesinin belirli periyotlarla düzenlediği ve mahalle muhtarları, kurum üye ve yöneticilerinin de katıldığı ve ilçenin sorunlarının görüşülüp tartışıldığı Mahalle muhtarları ile fikir alışverişlerinin yapıldığı, görüş ve önerilerin alındığı toplantılarının bir yenisi bu akşam düzenlendi.
Akşam yemeğinde Bozova Kültür ve Sanat Merkezinin kafeteryasında bir araya gelen Belediye Eş başkanları, belediye meclis üyeleri, Mahalle muhtarları ve kurum yöneticileri ilçenin sorunları, eksiklikleri Belediyenin faaliyetleri ve yapılması gereken projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Program Eş başkan Fatma DOĞAN’ın açılış konuşması ile başladı. Süreci değerlendirerek özellikle son dönemlerde gündemdeki kayyum atamalarına dikkat çeken DOĞAN sürecin sıkıntılarını ve özellikle bu zorlu süreçte halkın ve yöneticilerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğine değindi. Daha sonra mikrofonu alan Eş Başkan Zeynel TAŞ’da kısa bir süreç değerlendirmesinin ardından belediyenin faaliyetleri ve yeni hedefleri hakkında bilgiler aktardı. Konuşmasında muhtarlara söz vererek görüş ve önerilerini dinleyen ve sorularını cevaplayan Zeynel TAŞ ayrıca şeffaflık politikası gereği kurumun gelir ve harcamalarını ve borçlarını katılımcılarla paylaştı.

Bozova belediyesinin birim yetkilileri de gelecek sorulara karşı bilgilendirme yapması amacı ile hazırda bulundu. Bozova Belediyesi Eşbaşkanları ve Yönetimi, Düzenlenen bu toplantı ile belediyeye ait her türlü çalışma, bilgi ve verileri mahalle muhtarları ile paylaşarak, şeffaflık politikası’ nda ısrar edeceklerini ve “Kayyumlarla Değil Halkın Yönetime Katılımı İle ilçenin daha da demokratik ve adil bir şekilde” yönetileceğini dile getirerek “daha modern ve daha yaşanılır bir Bozova’ yı demokratik,ekolojik ve cinsiyet eşitlikçi bir yönetim politikası ile halkımızla beraber inşa edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Önceki Yazılar
Sonraki Yazı
Bu yazılar ilginizi çekebilir

0 yorum: