HÜDA PAR’dan Hacılar Köyüne ziyaret

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı ve beraberindeki heyet, Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, Hacılar Köyü İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın ve beraberindeki partili heyet, Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ve düzenledikleri bir etkinlik sonrası öğrencilerinin başörtüleriyle gündeme gelen Hacılar köyü İmam Hatip Ortaokulu müdür ve öğretmenlerini ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacılar köyü İmam Hatip Ortaokulu müdürünü ziyaret eden Yalçın ve beraberindeki heyet, başörtüsü ile ilgili gündeme getirilen Hacılar Köyü İmam Hatip Ortaokulu hakkında bilgi aldı.
İmam Hatip Ortaokulunda ders veren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenin düzenlediği ve öğrenci velilerinin de rızası dahilinde yapılan bir etkinliğin bu kadar maniple edilmesinin kabul edilemez olduğunun altını çizen Yalçın, etkinliğin basında yanlış lanse ettirilmesinin ve CHP’li bir Milletvekilinin bu durumu meclise taşımasının başka amaçlara hizmet ettiğini söyledi.

“Hiç kimse çocuklarımızın nasıl yaşayacağına karar veremez”
Görevini yapan bir öğretmene karşı takınılan bu tavrın haksızlık olduğunu ve bu haksızlığa karşı durulması gerektiğini belirten Yalçın, sözlerine şöyle devam etti: “İmam Hatip Ortaokulunda yapılan bir etkinliği, 'çocuk istismarı' olduğunu söyleyerek Meclise taşıyanlar, İslam’a ve Tesettüre olan düşmanlıklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır. Bizler HÜDA PAR olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarımızla görüştük. Burada yanlış bir şey olmadığını, öğretmenimizin görevini yerine getirdiğini gördük. Burası İmam Hatip Ortaokuludur ve İmam Hatipteler de çocuklarımızın tesettürlü olması yadırganmamalı. Etkinliği, 'Milli Eğitimde Kapanma' manşetleriyle gündeme getiren kartel medya ve artniyetliler, şunu çok iyi bilmelidir ki; hiç kimse çocuklarımızın nasıl yaşayacağına karar veremez. Buna karar verecek olan tek merci, anne ve babalarıdır.”
“Hükümete büyük bir sorumluluk düşüyor”

Bu konu hakkında hükümete büyük bir sorumluluğun düştüğünü dile getiren Yalçın, “Hükümet, yaşanan bu hadisenin karşısında, müdürümüzün ve öğretmenimizin arkasında durmalıdır. Özellikle Urfa Milletvekillerimiz şimdiye kadar hiçbir açıklama yapmamıştır. Buradan milletvekillerimize de sesleniyoruz! Bir CHP Milletvekili eğer bu meseleyi meclise, olumsuzluk üzerinden taşıyabiliyorsa, 12 tane milletvekilimiz var, onlarda çıkıp bunun hesabını sormalı, müdürlerinin, öğretmenlerinin arkasında dik durmasını bilmelidirler. Aksi takdirde vebal altında olurlar.” şeklinde konuştu.
“Kapanma eğitimde değil sizin akıllarınızda”

“CHP 90 yıldır İslam’a düşmanlık etmiştir ve etmeye de devam ediyor.” diyen Yalçın, son olarak şunları söyledi: “Bu meseleyi meclis gündemine taşıyan Barış Yarkadaş’a, CHP zihniyetine ve o zihniyette olan herkese şunu söylemek istiyorum: 'Eğitimde Kapanma' yoktur. Sizin akıllarınızda kapanma vardır.”

HÜDA PAR heyeti incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı.Yorum Gönderme

0 Yorumlar