Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Tarihçi Uğurel'in anlatımıyla Çarmelik

Konferansa katılmak için Şanlıurfa'ya gelen Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel Çarmelik Sarayı'nın da sosyal medyadan tanıtımını yaptı.

6 Nisan 2018 Cuma

/ Editör Urfa Kalesi
Konferansa katılmak için Şanlıurfa'ya gelen Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel Çarmelik Sarayı'nın da sosyal medyadan tanıtımını yaptı.

Ajansurfa.com'da yer alan habere göre, Çarmelik'in tarihini anlatan Uğurluel, tarihteki en büyük imparatorlardan Büyük İskender'in Şanlıurfa topraklarında karargah kurduğunu söyledi.
Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla Bozova'da Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu konferansa Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel konuşmacı olarak katıldı.

Sosyal medyayı aktif kullanan Uğurluel, konferanstan önce gittiği Bozova ilçesine bağlı Büyük Han köyünde bulunan Çarmelik Kervansarayı'na dair paylaşımlarda bulundu.

"Burası öyle bir yer ki ilk Çağ’dan kalma bir höyük de var, Büyük İskender’in karargahını kurduğu tepe de var, Artuklulara ait bir cami, Selçuklu’ya ait bir kervansaray da var. Burası Çarmelik." diyen Uğurluel, video paylaşım sitesi Youtube üzerinden de takipçileriyle Çarmelik ile ilgili bilgileri aktardı.

İşte Uğurlueli'n anlatımıyla Büyük İskender'in de ayak bastığı tarihi topraklar ve Çarmelik Kervansarayı:

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo