İlk icraatı ultrason cihazını göndermek oldu

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde Devlet Hastanesine Başhekim Fatih Aksoy'un yerine vekaleten gelen Melis Kurt'un hastanedeki ilk icraatı ultrason cihazını Urfa'ya göndermek oldu.
Bozova Manşet Gazetesi Yazı işleri müdürü İsmail Ercan Devlet Hastanesine gittiğinde aldığı duyumlara göre, Hastane de Aile Hekiminin kullandığı ultrason cihazı Urfa'da ihtiyaç daha fazla olduğunu düşünerek 500 Yataklı Devlet Hastanesine göndermek oldu.

Ercan'ın edindiği bilgileri şöyle aktardı, " Normal şartlarda günde 40 hasta burada muayene oluyordu ve cihaz birçok işe yarıyordu. Vekaleten gelen başhekim Melis Kurt ultrason cihazının burada fazla olduğunu düşünmüş ve onu Urfa'ya gönderiyor. Eğer cihazı kadın doğum bölümüne verseydi daha çok hizmet verirdi. İlçemizde hastalar her gün hastane de teknik cihazlar az olduğu için sırada bekliyor. Biz kalkıp elimizdeki cihazı başka hastaneye veriyoruz. Bir şeyler yaparken geleceği de düşünmek gerekiyor." dedi.

Bozova Manşet Gazetesi Yazı işleri müdürü İsmail Ercan Devlet Hastanesine eşini götürdüğünde ultrason cihazının Urfa'ya gönderildiğini duyunca duruma tepki gösterdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar