Ukranya, Şanlıurfa'da yatırım yapmak istiyor

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha
Türkiye ve Ukrayna arasındaki iş ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla bazı temaslarda bulunmak üzere kente gelen Ukrayna Ankara BüyükelçisiAndrııSybiha ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Erin ve Vali Yardımcısı Ufuk Akıl ile bir araya gelen Büyükelçi ve beraberindekilere, Vali Erin tarafından Şanlıurfa’nın tarihi, turistik, tarım ve ekonomik potansiyelleri hakkında bilgi verildi.

Ziyaret amaçları hakkında konuşan Büyükelçi Sybiha, iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, Şanlıurfa’dan sonra Diyarbakır, Mardin ve Adıyaman’ı ziyaret edeceklerini söyledi.

BÜYÜKELÇİ SYBİHA: İŞBİRLİĞİ VE ORTAKLIĞA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Büyükelçi Sybiha, “İki dost ülkenin temsilcisi olmak büyük bir onurdur. Bölgeniz gerçekten çok güzel bir bölge. Her açıdan farklı özellikleri var ve en önemli özelliği buranın insanı. Bu ziyaretimin asıl amacı olarak ve en önemli sonucu olarak karşılıklı tanışmayı görmek isteriz. Bu bölgeyi Ukrayna’da tanıtmak, Ukrayna’yı da bu bölgede tanıtmak için karşılıklı işbirliği yapmak istiyoruz. Türkiye ülkemiz arasındaki stratejik işbirliği ve ortaklığa büyük bir önem veriyoruz. Şu an gördüğümüz kadarıyla bu bölge Ukrayna’da yeterince tanınmamış ve değerlendirilememiş. Bütün imkânları hem iş hem de turizm açısından oldukça iyi. Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı 1 milyon 250 bin civarındaydı, fakat bu bölgeye ne yazık ki Ukraynalı turist çok gelmiyor. Bu durumu da düzeltmek istiyoruz” dedi.

Bölgeye belirli projeler ve somut iş teklifleri ile geldiklerini ifade eden Büyükelçi Sybiha, Eko Avrasya Derneği’nin bu ziyareti organize ettiğini, Ankara’da da birçok faaliyette bulunduklarını söyledi.

Ukrayna ile Türkiye arasında çok büyük benzerlikler olduğunu kaydeden Büyükelçi, Ukrayna’da da Şan kelimesinin aynı anlama geldiğini kaydederek, “Gerçekten birbirimize çok yakınız. Bizler, tamamen hizmetinizdeyiz, sizleri Ukrayna’ya davet etmek ve ağırlamak istiyoruz. Dileriz ki işbirliğimiz devam eder ve gelişir” diye konuştu.

Şanlıurfa’yı çok dinamik ve gelişen bir şehir olarak görmek istediklerini, bölgenin ve halkın bunu hak ettiğini kaydeden Büyükelçi Sybiha, “Yaptığımız görüşmelerin formalitede kalmasını istemedik ve gördüğümüz samimiyetten dolayı çok mutlu olduk. Şu an Ukrayna ile Türkiye arasındaki işbirliği stratejik ortaklık seviyesine ulaşmış fakat bunun somut bir boyutu olarak ekonomik işbirliği olduğunu görüyoruz. Özellikle bölgeler ve işadamları arası işbirliğinin gelişmesi için bu ziyaretleri çok önemli görüyoruz. Bu açıdan ilginizi çekerse Ukrayna’dan bir partner ili bulabilir, kardeş şehir protokolü imzalayabiliriz” dedi.

Şanlıurfa Ziraat Odasında yaptıkları görüşmede, iki ülkedeki çiftçilerin karşılıklı işbirliği yapmasını önerdiklerini ve çiftçilerin karşılıklı ziyarette bulunmasını teklif ettiklerini belirten Sybiha, “İki ülke tarım alanında rakip değil, tersine tamamlayıcı nitelik taşıyorlar. Bugün farklı yerlerde görüşmelerimiz olacak, Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edip projelerden bahsedeceğiz. Umarız ki bu açıdan işbirliklerimiz devam edecek. Turizm, iki ülke arasındaki etkileşim açısından çok önemli. Burası bütün insanlık tarihinin sıfır noktası ve peygamberler şehri. Burayı bizim vatandaşlarımızın da görmesini isterim. Bu amaçla farklı turlar yapılabilir, mesela Ukrayna’da bir grup gazeteci veya sosyal medyada çalışanı getirebilir, burada gördükten Ukrayna’da tanıtım yapabilirler” diye konuştu.

Şanlıurfa’da yaşayan 550 bin Suriyeliye kapısını açmasının büyük bir erdem olduğunu, Ukrayna’nın içinde de Rusya saldırılarından dolayı yaklaşık 1 milyon 700 bin mülteci olduğunu ifade eden Büyükelçi, “Dolaysıyla ne kadar zor bir durumda olduğunuzu çok iyi anlıyoruz” dedi.

Ukrayna’nın özellikle çocuk kardiyolojisi alanında çok gelişmiş sağlık hizmetlerine sahip olduğunu, ihtiyaç olursa Türkiye’deki çocukları Ukrayna’ya götürüp ücretsiz tedavi edebileceklerini söyleyen Büyükelçi Sybiha, Vali Erin’e hitaben, “Sizin şahsınızda Türkiye Cumhuriyetine, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunması hususunda verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Tarihçi İbn-i Haldun’un dediği gibi coğrafi zorunluluk diye bir şey var. Komşularınızı değiştiremiyorsunuz, biz de onu çok iyi anlıyoruz. Bir çok askerimiz şehit oldu fakat böyle bir zamanda Türkiye’den destek görmekten çok memnun olduk. Özellikle Kırım Tatarlarına yardımlarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Her iki ülke için barış ve refah dileyen Büyükelçi Sybiha, terörle mücadelede Ukrayna’nın Türkiye’nin yanında olduğunu ve geçen hafta FETÖ ile bağlantılı iki kişinin Ukrayna tarafından Türkiye’ye teslim edildiğini hatırlatarak, ilgi ve alakasından dolayı Şanlıurfalılara ve Vali Erin’e teşekkür etti.

VALİ ERİN: ŞANLIURFA’NIN LONDRA’DAN, WASHİNGTON’DAN FARKI YOK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Erin ise, Büyükelçi Sybiha ve beraberindeki heyeti Şanlıurfa’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını ifade ederek, Şanlıurfa’nın tarihi, turistik, tarım ve ekonomik potansiyelleri hakkında bilgiler verdi.

Ülkeler arasındaki ekonomik sosyal işbirliğini geliştirmek amacıyla çok sayıda ziyaretçinin bölgeye ve Şanlıurfa’ya geldiğini, Ukrayna’dan ilk defa üst düzey bir ziyaretçi ağırladıklarını dile getiren Vali Erin, Büyükelçi Sybiha’yı ve organizasyonu gerçekleştiren Eko Avrasya Derneği Başkanı Hikmet Eren’i tebrik etti.

Şanlıurfa’nın iki milyon nüfusu bulunduğunu ve 500 binden fazla Suriyeli mülteciyi barındırdığını kaydeden Vali Erin, Şanlıurfalıların Suriyeliler ile kardeşçe, bir arada yaşadığını, mülteci durumundaki bu insanlara bazı ülkelerin az da olsa yardımda bulunduğunu ancak masrafların çok büyük bölümünün Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılandığını ifade etti.

Şanlıurfa’nın, tarihin sıfır noktası olarak değerlendirilen bir yer olduğunu ve birçok medeniyetin burada yaşadığını hatırlatan Vali Erin, bu medeniyetlere ait çok sayıda tarihi eserin her noktada bulunduğunu söyleyerek, Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik değerleri hakkında bilgiler verdi.

Şanlıurfa’nın büyük bir tarımsal ve ekonomik potansiyele de sahip olduğunu aktaran Vali Erin, sulanabilir tarım alanları, ekonomik yatırım imkânları ile Şanlıurfa’nın yatırım yapılabilecek en avantajlı şehirlerden biri olduğunu ifade ederek, ekonominin gelişmesi için hükümetin büyük yatırımlar yaptığını ve destekler sağladığını, Ukraynalı işadamlarının da Şanlıurfa’da yatırım yapabileceklerini dile getirdi.

Şanlıurfa’nın turizm alanında da oldukça iyi bir potansiyele sahip olduğunu, geçen yıl 1 milyon turist geceleme sayısına ulaştığını ancak geçmiş yıllarda bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle turizmde hedeflenen noktaya ulaşılamadığını kaydeden Vali Erin, Şanlıurfa’nın Londra’dan, Washington’dan güvenlik anlamında farklı olmadığını, aynı huzura sahip olduğunu belirtti.

Vali Erin, “Ukrayna ile tarihi geçmişe dayanan birlik ve beraberliğimiz var, çok eskiye dayanan ilişkilerimiz var. Cumhurbaşkanımız ile birlikte son on beş yirmi yıldır daha iyi noktaya taşınan stratejik işbirliğimiz var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ilişkilere bizler de katkı sunabilirsek mutlu oluruz. Şanlıurfa olarak her alanda işbirliğine hazırız. Ukrayna’dan gelecek yatırımcılara ve turistlere kapımız ve gönlümüz açıktır” diyerek, Büyükelçi Sybiha’ya teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra Büyükelçi Sybiha Vali Erin’e Ukrayna’nın bağımsızlık sembolü olan topuz biblosu takdim ederken, Vali Erin de Büyükelçi ve beraberindekilere İngilizce hazırlanmış Şanlıurfa tanıtım kitabı ve çeşitli hediyeler sundu. Büyükelçi ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’daki temaslarına devam etmek üzere Valilikten ayrıldı.

Yorumlar

Ad

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü,1,15 Temmuz gecesi,2,19 Mayıs Töreni Bozova,1,2.Geleneksel Yılın Annesi Ödülleri,1,300 Koyun Projesi,3,6 milyonluk dolandırıcılık,1,701 sayılı KHK ihraç listesi tam sayfa,1,Abide kavşağında kaza,1,açığa alınan öğretmenler,1,Açık Kapı,3,Açık kapı ile okuluna kavuştu,1,Açık Kapı Urfa,2,Adliye,2,Ağaç Dikimi,2,Ahmet Taşyürek,1,Ahmet Yaşar,1,Aile Bağları,1,AK Parti,19,Ak Parti Bozova,15,AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül,6,Akçakale,2,Akmağara Köyü,3,AKP,1,Ali Ekinci,2,Ali Tandoğan,1,Alt - üst soy sorgulama,1,ambulans,1,Anadolu Yıldızlar Ligi,1,Anadolu Yıldızları yarışıyor,3,Anneler Günü,1,Asayış,3,Asayiş,146,Asbest Borular,2,Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar,1,Ayhan Bilgen,1,Ayşe Sürücü,8,Bakan Eroğlu ağaç dikti,1,Bakan Fakıbaba,5,Bakan Fakıbaba Ağaç dikti,1,Başkan Çiftçi: Değerlerimizi markalaştırmalıyız,1,Bayram namazı kaç rekat,1,BBP,1,Bedelli askerlik,2,Bekir Özgül,1,Beşiktaş,1,Beşiktaş şampiyon,1,Birecik,2,Boğulma,1,Bozova,261,Bozova 23 nisan kutlamaları,2,Bozova 75. Yıl Mesleki Teknik Lisesi,8,Bozova 75.MTAL ve Gençlik Spor Kulübü,31,Bozova Ak Parti,3,Bozova Asayiş,21,Bozova Atatürk Barajı,3,Bozova Atgüden Köyü,1,Bozova Atgüden mahallesi,1,Bozova Barajı,1,Bozova Belediye Başkan adayı Suphi Aksoy,13,Bozova Belediye Başkan Suphi Aksoy,1,Bozova Belediye başkanı zeynel taş,4,bozova belediyesi,70,Bozova Belediyesi çocukları unutmadı,1,Bozova belediyesi ekim ayı meclis toplantısı,1,Bozova Belediyesi Halfeti'de,1,Bozova Belediyesi Uçurtma Şenliği,1,Bozova Belediyesinden Sağlık Semineri,1,Bozova Belediyespor,3,Bozova bozuk yol,1,Bozova Çatak Gelin ve Damatların Fotoğraf Mekanı,1,Bozova Çatak sosyal tesisleri,4,Bozova Çatak Yolu Tamamlandı,2,Bozova Dağcılık,1,Bozova DBP kongre,1,bozova devlet hastanesi,4,Bozova Dutluca Mahallesi,2,Bozova eğitim-sen,1,Bozova Fıstığı,7,Bozova Fıstık sulama,1,Bozova Genç Memursen,1,Bozova Gençlik Merkezi,3,Bozova Haberleri,354,Bozova Halk Eğitim,5,Bozova Halk Eğitim Anneleri Unutmadı,1,Bozova Halk Eğitim Merkezinde Kutlu Doğum Haftası Sergisi Açıldı,1,Bozova Haşere Mücadele,1,Bozova HEM,5,Bozova Heyeti Spor Bakanlığı'ndan İlçemize Müjdelerle Dönüyor,1,Bozova iftar,1,Bozova Kadın politikaları,2,Bozova kan davası,1,Bozova kano,4,Bozova Kavşak yol,1,Bozova Kaymakamı,4,Bozova Kaymakamı kim?,1,Bozova Kaymakamlığı,34,Bozova Kayyum,1,Bozova kaza,1,Bozova Kent Parkı,2,Bozova Kermes,1,Bozova Kültür Merkezi Derneği,1,Bozova Kültür ve Sanat Merkezi,2,Bozova Memur Alımları,1,Bozova Memur-sen,1,Bozova misafirhanesi,1,Bozova Modifiye Araçlar,1,Bozova MYO,1,Bozova Okullar arası yarışma,1,Bozova Platformu,14,Bozova Sanayi sitesi,1,Bozova seminer,1,Bozova spor,4,Bozova Su Sorunu,1,Bozova Su Sporları,2,Bozova sulama,3,Bozova Şuski,7,bozova tapu sorunu,1,Bozova Tarım,7,Bozova teknek turları,1,Bozova Toki,1,Bozova toplu nikah,1,Bozova Trafik kazası Türkmenören,1,bozova turnuva,1,bozova vapurları,1,Bozova Voleybol Turnavası,1,Bozova yaralı asker,1,bozova Yılanları,2,Bozova Ziraat Odası,2,Bozova'da 'Vekilime Dokunma' Eylemi,1,Bozova'da arazi kavgası,1,Bozova'da at kurtarma,1,Bozova'da Bisiklet Dağıtımı,1,Bozova'da Doğa Yürüyüşü,1,Bozova'da FETÖ operasyonu,1,Bozova'da Gezilecek Yerler,1,Bozova'da Hamam-Fitness salonun 3 Boyutlu projesi,1,Bozova'da Köpek Saldırısı,1,Bozova'da Kupa Töreni,1,Bozova'da Kültür Cafe açıldı,1,Bozova'da Sosyal Sorumluluk Projesi,1,Bozova'da Su Sporları,1,Bozova'da Tarım,6,Bozova'nın 2017 nüfusu,1,bozova'nın gureğhleri,1,Bozova'ya 38 BİN METREKARE ASFALT,1,Bozova’da Dev Hortum,1,Bozovagücü,19,Bozovagücü spor,16,Bozovagücü U19,9,Bozovagücüspor,15,Bozovalı Fırıncılar,1,Bozovalı Gençler Okulları Onariyorlar,1,Büyük Göl,4,Büyükhan Mahallesi,2,Cemil Taş,1,CHP,4,Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da,5,Cumhurbaşkanı Urfa'ya geliyor,2,Çarmelik kervansarayı,8,Çevre,1,Çiftçi,1,çizgili sırtlan,1,çoban köpekleri,1,Çok amaçlı sinema ve toplantı salonu,1,Çöl Varanı,1,Çöl varanı bozova öldürüldü,2,Darbe girişimi,1,Dart sporları,2,Dbp Bozova İlçe Örgütü,1,Dedaş,1,Deprem,2,Desteklemeler,1,Dicle,1,Dilek Kara,1,Dilek Öcalan,1,DSİ,5,Duru TV HD frekansı,1,Dünya,4,Dünyanın en zengini Jeff Bezos oldu,1,E-Devlet,1,Edessa TV HD Frekansı,1,Eğitim,35,Eğitim Haberleri,2,Ekonomi,24,Elektrik,2,Emniyet ve TSK İhraç Listesi Resmi Gazete,1,Engelli Haberleri,2,Eş Başkan fatma doğan Tüm Anneleri Etkinliğe Davet Etti,1,Eyyüpspor,1,Fatih aksoy,4,Fatma doğan,1,feridun yazar,3,Fevzi Demirkol,1,Fıstık yaprak döküyor,2,Fidan dikimi,1,Finansbank Bozova,1,Foto Galeri,8,Fuat Almas,3,Gasilhane,1,Gıda Tarım,4,GTV HD Frekansı,1,Güncel,280,Gündem,29,Güvenlik tedbirleri,1,hakan Akgün,1,Halepçe,1,Halepçe Katliamının 30.Yılı,1,Halfeti,3,Halfeti Kültür Şöleni,1,Halil İbrahim KAZAR,1,Haliliye,1,Haliliye Belediyesi Bozova'da,2,Haliliye Belediyesi Kadro sonuçları,1,Halk bank Bozova'da açılacak,1,Hamdi Dirier,1,Hangi ülke en çok sigara içiyor,1,Harran üniversitesi,3,Hava Durumu,1,Hayrat Yardım,1,HDP,42,HDP Bozova ilçe eş başkanları belli oldu,1,HDP Bozova ilçe Örgütü,14,HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM idare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul,1,Hidayet Sarı,6,hidayet sarı açığa alındı,1,Hilvan,2,HRÜ’de Açık Öğretim öğrencileri için yüz yüze eğitim başladı,1,Hüda Kaya,1,Hüda Par,1,İbrahim Ayhan'ın vekilliği düşürüldü,1,ibrahim Çoskun,1,İbrahim Özyavuz,1,İbrahim Tatlıses,1,ihsan açık,1,İl Müdürü,1,İlk yardımla hayat kurtar projesi,1,İnternet hızı düştü,1,intihar,1,İsmail Ercan,2,İstanbul'un Fethi Bozova'da coşku ile kutlandı,1,İş Güvenliği,1,İYİ Parti Şanlıurfa,14,İzzet Çiftçi,1,Kabacık Mahallesi,1,Kaçarsaluca yangın,1,Kanal Urfa HD frekansı,1,Kano yarışları,6,Kanserden korunmanın yolları,1,Karaköprü Belediyesi,4,Karpuzlu köyü,1,Kaymakam Göker,1,Kaymakam Sarı,1,kaymakamlık evsizleri ev sahibi yaptı,1,Kaza,2,Kedilere sıcak yuva,1,Kemal Kılıçdaroğlu,1,KHK,1,Kınalı Keklik,1,Kolon Kanseri,1,Kortej Yürüyüşü,1,kros yarışması,1,Kuraklık tehlikesi,1,Kutlu Doğum Programı,1,Küçük Göl,4,Kültür,8,Leyla Güven,1,Lgs,1,Lider Eğitim Ve Gençlik Merkezi,1,Madde Bağımlılığı,1,Magazin,1,Mahmut Boğaakçakya,1,Mahmut Çakmak,23,Mahmut Yazar,6,Mazot ve Gübre desteği ne zaman,1,MEB,1,Medya,2,Mehmet akbaş,1,Mersavi Aşireti,2,Metef Fuarı,1,Meteoroloji 15.Bölge Müdürlüğü,1,MHP,2,Milli Eğitim Bakanlığı,1,Morg,1,Murat Doğan,1,Mustafa aşkar,1,Mustafa zurnacı,1,Müslüm Yıldız,1,Nevroz,1,nihat çiftçi,12,Nuray Altay,1,OHAL,1,Oklu kirpiler,1,Orman Haftası,1,ortatepe ilkokulu,1,Osman Baydemir,3,Oyun Tanıtımı,1,Ödüllü Masal Yarışması,1,Ömer Öcalan,2,ösym,1,pamuk desteklemeleri,1,Pamuk tarlası kuruyor,1,patlayıcı madde,1,Pokemon Go indir,1,Pokemon Tanıtım,1,Politika,7,Rabia Arslan,8,Rafadan Tayfa Göbeklitepe,2,Rahime ercan,1,Ramazan bayramı nasıl kılınır? Şanlıurfa Bayram namazı saat kaçta?,1,Regaip Kandili,1,Saadet Partisi,5,Sabahattin Cevheri,6,Sabri ertekin,1,Saf Mahallesi,1,Sağlık,29,Sağlık Bakanlığı,1,Sağlık Haberleri,9,saldırı,1,Saluc Mahallesi,1,sanat dünyası,1,Sancaktarspor,1,Sapık,1,Sebze ve meyve fiyatları,1,Seçim 2019,10,Selahattin Demirtaş,2,Semih Serdar Sarı,1,Semt Pazarı,1,Serap Can,1,Serhat Erdem,4,Seyahat,1,Siverek,5,siyaset,53,SODES Bozova,3,Sokak isimleri boya ile yazıldı,1,Sokak Lambaları,1,Söğütlü Köyü,1,Spor,120,Su Sorununu Bozova Belediyesi Çözdü,1,Su Taşkınları,1,Sulama Birliklerine 15 gün süre verdi,1,suphi aksoy,12,Suruç,11,Süleyman Deveci,3,Şanlıavşar Mahallesi,3,Şanlıurfa,55,Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,4,Şanlıurfa GAP Havalimanı,1,Şanlıurfa Haberleri,3,Şanlıurfa Müftüsü,1,Şanlıurfa Valiliği,3,Şanlıurfa Valiliği Kurumsal Kimliği,1,Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,1,Şanlıurfa Yolunda Buğday Yüklü TIR Devrildi,1,şanlıurfa'da dolandırıcılık,1,Şanlıurfa'nın Nüfusu,1,Şanlıurfaspor,7,Şaredariya Hewagê,2,Şaredarîya Hewagê Spor,1,Şehir Hastanesi Urfa'da ne zaman açılacak?,1,Şıhmüslim Bayar,3,Şurkav,1,Şuski,2,Şutso Başkanı,1,Şükrü Çiftçi,1,Tarım,85,Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel,1,Tarihi Yapıdan taşlar dükülüyor,1,Taşeron Kadro Sonuçları,1,Taziye,6,taziye evleri,3,Tenekeci Mahmut Güzelgöz,1,Tır Devrildi,1,toplu taşım ücretsiz,1,Toz Taşınımı,1,Tramway,1,TRT,1,Tunalı'da kaza,1,turizm,5,Uğurhan Kuş,1,Ukranya,1,Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha,1,urfa,2,Urfa Çiftçisine mazot ve gübre desteği,1,urfa dolandırıcılık,1,Urfa fıstığı,4,Urfa trafik kazası,1,Vali Abdullah Erin,4,vefat,1,Veysel Tipioğlu,1,Video Galeri,3,Viranşehir,3,Yaban Domuzu,1,yaprak sarması,1,Yaslıca Mahallesi,4,Yaslıca'daki Okulları Ziyaret Etti,1,Yaşam,26,Yaşar Kaya,1,Yavuz Sultan Mahallesi Bozova,1,Yaylak Gençlikspor,8,Yaylak Haberleri,13,Yaylak hayvan pazarı,3,Yaylak Mahallesi,7,Yaylak'ta kaza,1,Yazarlar,2,Yeni Bakanlar,1,yeni Bozova Kaymakamı,1,Yeni gelin ve Damatlar,1,Yeni KHK ihraç listesi 2018 ÖĞREN,1,Yeni sistem,1,yeryüzü sofrası bozova'da,1,Zekeriya Göker,8,Zemzem Gülender Açanal,1,Zeynel TAŞ,3,Zivanlı Mahallesi,1,Zuhal Çiftçkaya,13,
ltr
item
Bozova Haber: Ukranya, Şanlıurfa'da yatırım yapmak istiyor
Ukranya, Şanlıurfa'da yatırım yapmak istiyor
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
https://2.bp.blogspot.com/-stduT2F_Xew/W1GFv2p2MRI/AAAAAAAAMfU/RJqRcYGAzCMd4zLzA5ehhsDuLprgLMomgCLcBGAs/s1600/ukrayna%2Bankara%2Bb%25C3%25BCy%25C3%25BCkel%25C3%25A7isi%2B%25284%2529.JPG
https://2.bp.blogspot.com/-stduT2F_Xew/W1GFv2p2MRI/AAAAAAAAMfU/RJqRcYGAzCMd4zLzA5ehhsDuLprgLMomgCLcBGAs/s72-c/ukrayna%2Bankara%2Bb%25C3%25BCy%25C3%25BCkel%25C3%25A7isi%2B%25284%2529.JPG
Bozova Haber
https://www.bozovahaber.net/2018/07/ukranya-sanlurfada-yatrm-yapmak-istiyor.html
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/2018/07/ukranya-sanlurfada-yatrm-yapmak-istiyor.html
true
8740637143223126714
UTF-8
Tüm yayınlar yüklendi Yayın bulunamadı! Tümü Devamı Cevap Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü göster Önerilenler Etiketler Arşiv Ara Tüm Yayınlar İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi bulunamadı. Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın. Pazar Pzartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara az önce 1 ay önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce dün $$1$$ gün önce $$1$$ bir hafta önce 5 hafta önce Takipçiler Takip et Kilitli içerik Kilidini açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın