‘Şanlıurfa her yıl milyonlarca turist ağırlaması gerekiyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da Göbeklitepe Ören Yeri resmî açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Göbeklitepe, insanlık tarihinin yeniden yazılmasını gerektirecek derecede önemli bir yerdir. İnsanlığın ortak kültür hazinesine yaptığı katkılarla Göbeklitepe, Anadolu’daki medeniyet köklerinin derinliğini göstermesi bakımından, şimdiden çok önemli bir referans hâline gelmiştir” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da Göbeklitepe Ören Yeri resmî açılış törenine katılarak, bir konuşma gerçekleştirdi.

“GÖBEKLİTEPE İLE ANADOLU, SAHİP OLDUĞU SAYISIZ TARİHÎ DEĞERE BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında; Göbeklitepe’nin, insanlık tarihinin yeniden yazılmasını gerektirecek derecede önemli bir yer olduğuna dikkat çekerek, Göbeklitepe’nin, Anadolu’daki medeniyet köklerinin derinliğini göstermesi bakımından şimdiden çok önemli bir referans hâline geldiğini kaydetti. “Göbeklitepe ile birlikte insanlık ailesinin adeta anavatanı konumundaki Anadolu, sahip olduğu sayısız tarihî değere bir yenisini daha ekliyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada elde edilen bulguların şehir kavramı ile insanlığın toplu olarak birlikte yaşama ihtiyacının nasıl ortaya çıktığına işaret ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanların bunca zamandır hep öne sürüldüğü gibi önce yerleşik hayata geçip ondan sonra inançlarını sembolize eden yapılar inşa etmediklerini, sürecin tersinden işlediğini buradaki kalıntılardan anlıyoruz. Gerçekten de Göbeklitepe bize insanların inançlarının peşinden giderek yerleşik hayata geçtiklerinin de ipuçlarını veriyor. Yani buradaki bulgular insanın dünyada asıl varlık gayesinin ne olduğuna çok güçlü bilimsel delillerle ışık tutuyor. Bu bilgi, insanlığın bizim inancımızla, medeniyet ve kültür çerçevemizle uyumlu bir geçmişe sahip olduğunu da gösteriyor” dedi.

“GÖBEKLİTEPE’DEKİ KAZILARDAN ELDE EDİLEN SONUÇLAR, PEK ÇOK BİLİM DİSİPLİNİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ DEĞERE SAHİP”

Göbeklitepe’deki kazılardan elde edilen sonuçların arkeoloji ve antropoloji yanında dinler tarihi başta olmak üzere diğer pek çok bilim disiplini için de çok önemli değere sahip olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki çalışmalarda emeği geçenleri tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2011’de UNESCO Dünya Mirası geçici listesine giren Göbeklitepe’nin, ilgili kurumların takibi sonucu geçen yıl kalıcı listeye ilave edildiğini hatırlatarak, daha önce de Türkiye’nin ikisi karma, 15’i kültürel olmak üzere 17 miras alanının bu listede yer aldığını, Göbeklitepe ile bu sayının 18’e yükseldiğini söyledi.

Türkiye’nin açık hava müzesi olduğunu, İstanbul, Hatay, Mardin, Şanlıurfa ve daha birçok ilde farklı amaçlarla yürütülen faaliyetler sırasında çok önemli tarihî esere rastlanıldığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun en somut örneğinin Göbeklitepe olduğunu, zira buranın da 1986 yılında bir çiftçinin tarlasını sürerken bulduğu bir heykeli müzeye teslim etmesiyle ortaya çıkarıldığını anlattı.

Müzeye teslim edilen heykeli Alman arkeolog Prof. Dr. Klaus Schmidt’in görmesiyle Göbeklitepe’nin öneminin ortaya çıktığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Schmidt’i saygıyla yâd etti.

Göbeklitepe’deki proje çalışmalarına destek verdiği için Doğuş Grubu’na da teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki diğer firmalardan da benzer projelere destek vermelerini, sosyal sorumluluklarını yerine getirmelerini beklediklerine değindi.

“KÜLTÜR VARLIKLARIMIZIN TANITIMINI LAYIKIYLA YERİNE GETİREMİYORUZ”

“Vatandaşlarımızın sahip çıkmadığı, devletin destek vermediği, özel sektörün de inisiyatif alıp elini taşın altına koymadığı bir çalışmanın başarıya ulaşma şansı çok zayıftır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu tarz projelerde eserleri bulmak ve gün yüzüne çıkarmak kadar, tanıtımını yapmak da çok önemlidir. Bu gerçeğe bilhassa yurt dışına gerçekleştirdiğimiz seyahatlerde yakından şahitlik ediyoruz. 100-150 senelik mazisi bile olmayan eserlerin nasıl reklamının yapıldığını, nasıl korunduğunu, nasıl her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir çekim merkezi hâline dönüştürüldüğünü görüyoruz. Türkiye’nin tarihî eser, ören yeri, anıt yapılar, gastronomi gibi özgün kültürel miras ürünleri bakımından kesinlikle bir eksikliği yoktur, tam aksine fazlası vardır. Ülkemizin tabii güzellikler ve insan sıcaklığı bakımından da rakiplerinden geri kalır hiçbir yanı yoktur. Bilakis Göbeklitepe gibi insanlık tarihine ait yerleşik kalıpları ve ezberleri bozan yeni kültür varlıklarıyla hazinemizi sürekli güçlendiriyoruz. Bizim eksikliğimiz, bunların reklamını, tanımını layıkıyla yerine getiremememiz sebebiyledir. Şüphesiz terör ve güvenlik sorunu bir dönem bu çalışmaların önündeki engellerden biri olmuştur. Ne yazık ki Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz uzun yıllar çatışmalarla, yasaklarla bölücü terör örgütünün baskılarıyla anılmıştır.” Devletin ve müteşebbislerin şartları zorlayarak bölgede hayata geçirdiği yatırımların bizzat terör örgütü tarafından bugüne kadar sabote edildiğine ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, terörün istismar ettiği ne varsa hepsini ortadan kaldırarak işte bu fasit daireyi kırdık” dedi.

“TÜRKİYE ÇOK GENİŞ BİR TURİZM POTANSİYELİNE SAHİP”

Türkiye’nin turizm alanında sezonluk deniz, güneş, kum üçgenine hapsolduğunu, hâlbuki Türkiye’nin tarihten tabii güzelliğe, müzikten gastronomiye kadar çok geniş bir turizm potansiyeline sahip olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çerçevede AK Parti hükûmetleri döneminde 142 müzenin yenilendiğini, 52 yeni müze açıldığı, 68 yurt dışı kültür varlığı sergisi açıldığı bilgisini verdi.

Sinema ve dizi sektörüne verilen desteklerle Türkiye’nin tanıtımında yepyeni ve etkili bir mecrayı harekete geçirdiklerine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıktan spora, yayladan ören yerlerine kadar birçok yeni destinasyonla turizm yelpazesini genişlettiklerini, böylece Türkiye’ye gelen turist sayısını 13 milyondan 46 milyona çıkarttıklarını kaydetti.

“TURİZM GELİRİMİZ 12 MİLYAR DOLARDAN 30 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ”

Türkiye’nin turizm gelirinin de 12 milyar dolardan 30 milyar dolar sınırına geldiğini belirten, Cumhurbaşkanı Erdoğan, işletme belgeli tesis sayısının 419’dan bin 506’ya, bakanlık belgeli tesis sayısının 4 bin 888’e, turizm bölgesi sayısının da 143’ten 267’ye yükseldiğini açıkladı.

Sürdürülebilir turizm amacıyla belediyelere yapacakları çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları için yaklaşık 2 milyar liralık destek verdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi hedefimiz, bu yıl 50 milyon turisti geride bırakmak, 2023’te de 70 milyon turist hedefine ulaşmak, bunu başaracağız, bunda kararlıyız. Bugün için de Göbeklitepe gibi gerçekten özel ve önemli bir hazinemizi çok iyi değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’nın Göbeklitepe yanı sıra Akat, Sümer, Babil, Hitit, Roma, Emevi, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserleriyle tam bir tarih hazinesi olduğunu sözlerine ekleyerek, Şanlıurfa’nın her yıl tek başına milyonlarca turisti ağırlaması, bunun için de ciddi bir altyapının süratle geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göbeklitepe’deki çalışmalara katkı veren herkese teşekkürlerini yineleyerek, insanlık tarihinin bir dönemine ışık tutacak eserin hayırlara vesile olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindekilerle Göbeklitepe Ören Yeri’nin açılışını gerçekleştirdi. Konuşması öncesinde beraberindekilerle ören yerinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkililerden bilgi aldı ve anı fotoğrafı çektirdi.

Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, milletvekilleri, Avrupa komisyonu Delegasyonu Mali İşbirliği Başkan Yardımcısı Angel Gutierrez Hidalgo, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile sanat ve kültür dünyasından temsilciler katıldı.

Yorumlar

Ad

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü,1,15 Temmuz gecesi,2,19 Mayıs Töreni Bozova,1,2.Geleneksel Yılın Annesi Ödülleri,1,300 Koyun Projesi,3,6 milyonluk dolandırıcılık,1,701 sayılı KHK ihraç listesi tam sayfa,1,Abide kavşağında kaza,1,açığa alınan öğretmenler,1,Açık Kapı,3,Açık kapı ile okuluna kavuştu,1,Açık Kapı Urfa,2,Adliye,2,Ağaç Dikimi,2,Ahmet Taşyürek,1,Ahmet Yaşar,1,Aile Bağları,1,AK Parti,19,Ak Parti Bozova,15,AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül,6,Akçakale,2,Akmağara Köyü,3,AKP,1,Ali Ekinci,2,Ali Tandoğan,1,Alt - üst soy sorgulama,1,ambulans,1,Anadolu Yıldızlar Ligi,1,Anadolu Yıldızları yarışıyor,3,Anneler Günü,1,Asayış,3,Asayiş,134,Asbest Borular,2,Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar,1,Ayhan Bilgen,1,Ayşe Sürücü,8,Bakan Eroğlu ağaç dikti,1,Bakan Fakıbaba,5,Bakan Fakıbaba Ağaç dikti,1,Başkan Çiftçi: Değerlerimizi markalaştırmalıyız,1,Bayram namazı kaç rekat,1,BBP,1,Bedelli askerlik,2,Bekir Özgül,1,Beşiktaş,1,Beşiktaş şampiyon,1,Birecik,2,Boğulma,1,Bozova,257,Bozova 23 nisan kutlamaları,2,Bozova 75. Yıl Mesleki Teknik Lisesi,8,Bozova 75.MTAL ve Gençlik Spor Kulübü,28,Bozova Ak Parti,3,Bozova Asayiş,19,Bozova Atatürk Barajı,3,Bozova Atgüden Köyü,1,Bozova Atgüden mahallesi,1,Bozova Barajı,1,Bozova Belediye Başkan adayı Suphi Aksoy,13,Bozova Belediye Başkan Suphi Aksoy,1,Bozova Belediye başkanı zeynel taş,4,bozova belediyesi,70,Bozova Belediyesi çocukları unutmadı,1,Bozova belediyesi ekim ayı meclis toplantısı,1,Bozova Belediyesi Halfeti'de,1,Bozova Belediyesi Uçurtma Şenliği,1,Bozova Belediyesinden Sağlık Semineri,1,Bozova bozuk yol,1,Bozova Çatak Gelin ve Damatların Fotoğraf Mekanı,1,Bozova Çatak sosyal tesisleri,4,Bozova Çatak Yolu Tamamlandı,2,Bozova Dağcılık,1,Bozova DBP kongre,1,bozova devlet hastanesi,4,Bozova Dutluca Mahallesi,2,Bozova eğitim-sen,1,Bozova Fıstığı,7,Bozova Fıstık sulama,1,Bozova Genç Memursen,1,Bozova Gençlik Merkezi,3,Bozova Haberleri,354,Bozova Halk Eğitim,5,Bozova Halk Eğitim Anneleri Unutmadı,1,Bozova Halk Eğitim Merkezinde Kutlu Doğum Haftası Sergisi Açıldı,1,Bozova Haşere Mücadele,1,Bozova HEM,4,Bozova Heyeti Spor Bakanlığı'ndan İlçemize Müjdelerle Dönüyor,1,Bozova iftar,1,Bozova Kadın politikaları,2,Bozova kan davası,1,Bozova kano,4,Bozova Kavşak yol,1,Bozova Kaymakamı,4,Bozova Kaymakamı kim?,1,Bozova Kaymakamlığı,34,Bozova Kayyum,1,Bozova kaza,1,Bozova Kent Parkı,2,Bozova Kermes,1,Bozova Kültür Merkezi Derneği,1,Bozova Kültür ve Sanat Merkezi,2,Bozova Memur Alımları,1,Bozova Memur-sen,1,Bozova misafirhanesi,1,Bozova Modifiye Araçlar,1,Bozova MYO,1,Bozova Okullar arası yarışma,1,Bozova Platformu,14,Bozova Sanayi sitesi,1,Bozova seminer,1,Bozova spor,4,Bozova Su Sorunu,1,Bozova Su Sporları,2,Bozova sulama,3,Bozova Şuski,7,bozova tapu sorunu,1,Bozova Tarım,7,Bozova teknek turları,1,Bozova Toki,1,Bozova toplu nikah,1,Bozova Trafik kazası Türkmenören,1,bozova turnuva,1,bozova vapurları,1,Bozova Voleybol Turnavası,1,Bozova yaralı asker,1,bozova Yılanları,2,Bozova Ziraat Odası,2,Bozova'da 'Vekilime Dokunma' Eylemi,1,Bozova'da arazi kavgası,1,Bozova'da at kurtarma,1,Bozova'da Bisiklet Dağıtımı,1,Bozova'da Doğa Yürüyüşü,1,Bozova'da FETÖ operasyonu,1,Bozova'da Gezilecek Yerler,1,Bozova'da Hamam-Fitness salonun 3 Boyutlu projesi,1,Bozova'da Köpek Saldırısı,1,Bozova'da Kupa Töreni,1,Bozova'da Kültür Cafe açıldı,1,Bozova'da Sosyal Sorumluluk Projesi,1,Bozova'da Su Sporları,1,Bozova'da Tarım,6,Bozova'nın 2017 nüfusu,1,bozova'nın gureğhleri,1,Bozova'ya 38 BİN METREKARE ASFALT,1,Bozova’da Dev Hortum,1,Bozovagücü,19,Bozovagücü spor,16,Bozovagücü U19,9,Bozovagücüspor,15,Bozovalı Fırıncılar,1,Bozovalı Gençler Okulları Onariyorlar,1,Büyük Göl,4,Büyükhan Mahallesi,2,Cemil Taş,1,CHP,4,Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da,5,Cumhurbaşkanı Urfa'ya geliyor,2,Çarmelik kervansarayı,8,Çevre,1,Çiftçi,1,çizgili sırtlan,1,çoban köpekleri,1,Çok amaçlı sinema ve toplantı salonu,1,Çöl Varanı,1,Çöl varanı bozova öldürüldü,2,Darbe girişimi,1,Dart sporları,2,Dbp Bozova İlçe Örgütü,1,Dedaş,1,Deprem,2,Desteklemeler,1,Dicle,1,Dilek Kara,1,Dilek Öcalan,1,DSİ,5,Duru TV HD frekansı,1,Dünya,4,Dünyanın en zengini Jeff Bezos oldu,1,E-Devlet,1,Edessa TV HD Frekansı,1,Eğitim,29,Eğitim Haberleri,2,Ekonomi,21,Elektrik,2,Emniyet ve TSK İhraç Listesi Resmi Gazete,1,Engelli Haberleri,2,Eş Başkan fatma doğan Tüm Anneleri Etkinliğe Davet Etti,1,Eyyüpspor,1,Fatih aksoy,4,Fatma doğan,1,feridun yazar,3,Fevzi Demirkol,1,Fıstık yaprak döküyor,2,Fidan dikimi,1,Finansbank Bozova,1,Foto Galeri,8,Fuat Almas,3,Gasilhane,1,Gıda Tarım,4,GTV HD Frekansı,1,Güncel,272,Gündem,27,Güvenlik tedbirleri,1,hakan Akgün,1,Halepçe,1,Halepçe Katliamının 30.Yılı,1,Halfeti,3,Halfeti Kültür Şöleni,1,Halil İbrahim KAZAR,1,Haliliye,1,Haliliye Belediyesi Bozova'da,2,Haliliye Belediyesi Kadro sonuçları,1,Halk bank Bozova'da açılacak,1,Hamdi Dirier,1,Hangi ülke en çok sigara içiyor,1,Harran üniversitesi,3,Hava Durumu,1,Hayrat Yardım,1,HDP,42,HDP Bozova ilçe eş başkanları belli oldu,1,HDP Bozova ilçe Örgütü,14,HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM idare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul,1,Hidayet Sarı,6,hidayet sarı açığa alındı,1,Hilvan,2,HRÜ’de Açık Öğretim öğrencileri için yüz yüze eğitim başladı,1,Hüda Kaya,1,Hüda Par,1,İbrahim Ayhan'ın vekilliği düşürüldü,1,ibrahim Çoskun,1,İbrahim Özyavuz,1,İbrahim Tatlıses,1,ihsan açık,1,İl Müdürü,1,İlk yardımla hayat kurtar projesi,1,İnternet hızı düştü,1,intihar,1,İsmail Ercan,2,İstanbul'un Fethi Bozova'da coşku ile kutlandı,1,İş Güvenliği,1,İYİ Parti Şanlıurfa,14,İzzet Çiftçi,1,Kabacık Mahallesi,1,Kaçarsaluca yangın,1,Kanal Urfa HD frekansı,1,Kano yarışları,6,Kanserden korunmanın yolları,1,Karaköprü Belediyesi,4,Karpuzlu köyü,1,Kaymakam Göker,1,Kaymakam Sarı,1,kaymakamlık evsizleri ev sahibi yaptı,1,Kaza,2,Kedilere sıcak yuva,1,Kemal Kılıçdaroğlu,1,KHK,1,Kınalı Keklik,1,Kolon Kanseri,1,Kortej Yürüyüşü,1,kros yarışması,1,Kuraklık tehlikesi,1,Kutlu Doğum Programı,1,Küçük Göl,4,Kültür,8,Leyla Güven,1,Lgs,1,Lider Eğitim Ve Gençlik Merkezi,1,Madde Bağımlılığı,1,Magazin,1,Mahmut Boğaakçakya,1,Mahmut Çakmak,23,Mahmut Yazar,6,Mazot ve Gübre desteği ne zaman,1,MEB,1,Medya,2,Mehmet akbaş,1,Mersavi Aşireti,2,Metef Fuarı,1,Meteoroloji 15.Bölge Müdürlüğü,1,MHP,2,Milli Eğitim Bakanlığı,1,Morg,1,Murat Doğan,1,Mustafa aşkar,1,Mustafa zurnacı,1,Müslüm Yıldız,1,Nevroz,1,nihat çiftçi,12,Nuray Altay,1,OHAL,1,Oklu kirpiler,1,Orman Haftası,1,ortatepe ilkokulu,1,Osman Baydemir,3,Oyun Tanıtımı,1,Ödüllü Masal Yarışması,1,Ömer Öcalan,2,ösym,1,pamuk desteklemeleri,1,Pamuk tarlası kuruyor,1,patlayıcı madde,1,Pokemon Go indir,1,Pokemon Tanıtım,1,Politika,7,Rabia Arslan,8,Rafadan Tayfa Göbeklitepe,2,Rahime ercan,1,Ramazan bayramı nasıl kılınır? Şanlıurfa Bayram namazı saat kaçta?,1,Regaip Kandili,1,Saadet Partisi,5,Sabahattin Cevheri,6,Sabri ertekin,1,Saf Mahallesi,1,Sağlık,28,Sağlık Bakanlığı,1,Sağlık Haberleri,9,saldırı,1,Saluc Mahallesi,1,sanat dünyası,1,Sancaktarspor,1,Sapık,1,Sebze ve meyve fiyatları,1,Seçim 2019,10,Selahattin Demirtaş,2,Semih Serdar Sarı,1,Semt Pazarı,1,Serap Can,1,Serhat Erdem,4,Seyahat,1,Siverek,4,siyaset,53,SODES Bozova,3,Sokak isimleri boya ile yazıldı,1,Sokak Lambaları,1,Söğütlü Köyü,1,Spor,111,Su Sorununu Bozova Belediyesi Çözdü,1,Su Taşkınları,1,Sulama Birliklerine 15 gün süre verdi,1,suphi aksoy,12,Suruç,10,Süleyman Deveci,3,Şanlıavşar Mahallesi,3,Şanlıurfa,47,Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,4,Şanlıurfa GAP Havalimanı,1,Şanlıurfa Haberleri,3,Şanlıurfa Müftüsü,1,Şanlıurfa Valiliği,3,Şanlıurfa Valiliği Kurumsal Kimliği,1,Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,1,Şanlıurfa Yolunda Buğday Yüklü TIR Devrildi,1,şanlıurfa'da dolandırıcılık,1,Şanlıurfa'nın Nüfusu,1,Şanlıurfaspor,6,Şaredariya Hewagê,2,Şaredarîya Hewagê Spor,1,Şehir Hastanesi Urfa'da ne zaman açılacak?,1,Şıhmüslim Bayar,3,Şurkav,1,Şuski,2,Şutso Başkanı,1,Şükrü Çiftçi,1,Tarım,81,Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel,1,Tarihi Yapıdan taşlar dükülüyor,1,Taşeron Kadro Sonuçları,1,Taziye,6,taziye evleri,3,Tenekeci Mahmut Güzelgöz,1,Tır Devrildi,1,toplu taşım ücretsiz,1,Toz Taşınımı,1,Tramway,1,TRT,1,Tunalı'da kaza,1,turizm,5,Uğurhan Kuş,1,Ukranya,1,Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha,1,urfa,2,Urfa Çiftçisine mazot ve gübre desteği,1,urfa dolandırıcılık,1,Urfa fıstığı,4,Urfa trafik kazası,1,Vali Abdullah Erin,4,vefat,1,Veysel Tipioğlu,1,Video Galeri,3,Viranşehir,3,Yaban Domuzu,1,yaprak sarması,1,Yaslıca Mahallesi,3,Yaslıca'daki Okulları Ziyaret Etti,1,Yaşam,24,Yaşar Kaya,1,Yavuz Sultan Mahallesi Bozova,1,Yaylak Gençlikspor,8,Yaylak Haberleri,12,Yaylak hayvan pazarı,3,Yaylak Mahallesi,7,Yaylak'ta kaza,1,Yazarlar,2,Yeni Bakanlar,1,yeni Bozova Kaymakamı,1,Yeni gelin ve Damatlar,1,Yeni KHK ihraç listesi 2018 ÖĞREN,1,Yeni sistem,1,yeryüzü sofrası bozova'da,1,Zekeriya Göker,8,Zemzem Gülender Açanal,1,Zeynel TAŞ,3,Zivanlı Mahallesi,1,Zuhal Çiftçkaya,13,
ltr
item
Bozova Haber: ‘Şanlıurfa her yıl milyonlarca turist ağırlaması gerekiyor’
‘Şanlıurfa her yıl milyonlarca turist ağırlaması gerekiyor’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da Göbeklitepe Ören Yeri resmî açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Göbeklitepe, insanlık tarihinin yeniden yazılmasını gerektirecek derecede önemli bir yerdir. İnsanlığın ortak kültür hazinesine yaptığı katkılarla Göbeklitepe, Anadolu’daki medeniyet köklerinin derinliğini göstermesi bakımından, şimdiden çok önemli bir referans hâline gelmiştir” dedi.
https://3.bp.blogspot.com/-zlHP5hMU-SM/XINvFpZsgTI/AAAAAAAAEaY/USTYVa73Wf8z1i_IooSchaikv0g_lzTMgCLcBGAs/s1600/2019-03-08-gobeklitepe-08.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-zlHP5hMU-SM/XINvFpZsgTI/AAAAAAAAEaY/USTYVa73Wf8z1i_IooSchaikv0g_lzTMgCLcBGAs/s72-c/2019-03-08-gobeklitepe-08.jpg
Bozova Haber
https://www.bozovahaber.net/2019/03/sanlurfa-her-yl-milyonlarca-turist.html
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/2019/03/sanlurfa-her-yl-milyonlarca-turist.html
true
8740637143223126714
UTF-8
Tüm yayınlar yüklendi Yayın bulunamadı! Tümü Devamı Cevap Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü göster Önerilenler Etiketler Arşiv Ara Tüm Yayınlar İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi bulunamadı. Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın. Pazar Pzartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara az önce 1 ay önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce dün $$1$$ gün önce $$1$$ bir hafta önce 5 hafta önce Takipçiler Takip et Kilitli içerik Kilidini açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın