Urfa’da bir aile oturma eylemi başlattı


Şanlıurfa’da seçim çalışması sırasında Yıldız ile Şenyaşar aileleri arasında çıkan silahlı kavgada eşi ve iki çocuğu ölen anne, oğluyla birlikte adliye önünde oturma eylemi başlattı. Baro Başkanı Abdullah Öncel Başsavcıdan dosyanın bir ay içinde davaya dönüşeceği sözünü alınca, aile eylemine son verdi.


Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde geçtiğimiz yıl Haziran ayında AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, yakınları ve parti üyeleriyle birlikte 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası çalışması yaptığı esnaf ziyaretinde Şenyaşar ailesinin dükkanında  kısa süreliği tartışma çıktı. Tartışmadan bir süre geçtikten sonra iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Kavgada baba Hacı Esvet Şenyaşar, Celal ve Adıl Şenyaşar kardeşler vefat etti. Aynı zamanda Mehmet Şah Yıldız da çıkan olayda hayatını kaybetmişti. Çatışma da 8 kişi de yaralanmıştı.

Emine ve yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, soruşturmanın 15 aydır iddianameye dönüşmemesi gerekçesiyle adliye önünde oturma eylemine başladı. Baro Başkanı Abdullah Öncel Başsavcıdan dosyanın bir ay içinde davaya dönüşeceği sözünü alınca, aile eylemine son verdi.


Fotoğraf Mezopotamya ajansından alınmıştır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar