Balık Yetiştiriciliğinde ortak çalışma yapılacak


Harran Üniversitesi Bozova Meslek Yüksekokulu yönetimi, Birecik Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri birimine ve Birecik ile Karkamış ilçelerindeki balık yetiştiriciliği tesislerine ziyarette bulundular.
Bozova Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erdinç Şahinöz, müdür yardımcıları Doç. Dr. Zafer Doğu ve Öğr. Gör. Ömer Sait Kılıç tarafından Su Ürünleri Birim Sorumlusu Su Ürünleri Yük. Müh. Oğuzhan Kuzucu ile Karkamış baraj gölü havzasındaki balık çiftlikleri, alternatif balık türleri yetiştiriciliği ve balık hastalıkları konusunda fikir alış-verişinde bulunuldu.
Görüşmeler sonunda "Sürdürülebilir Su Ürünleri Üretimi Projesi" kapsamında kurulan Su Ürünleri Hastalık Laboratuvarı ile ilgili ortak çalışmalar yapılması konusunda karara varıldı.
Ayrıca Su Ürünleri İşletmelerinin talebi doğrultusunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bozova MYO önderliğinde Su Ürünleri Üretimi ile ilgili istişare toplantısı yapılmasına karar verildi.
Birecik ile Karkamış ilçelerindeki Balık Yetiştiriciliği Tesisleri İşletme yetkililerinden bilgi alan ve Karkamış baraj gölündeki Off-Shore kafes sistemleri ve alternatif balık yetiştiriciliği türleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunan akademisyenler, işletme yetkililerinin talebi üzerine ilerleyen günlerde tüm işletmelerin katılımıyla istişare toplantısı yapılacağını belirtti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar