SP Haliliye İlçe Başkanlığına taze kan geldiŞanlıurfa’da her seçimde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de belirleyici olan Saadet Partisi (SP) gençleşiyor. Merkez Haliliye İlçe Başkanlığına Av. İbrahim Halil Kömeççi atandı. Şanlıurfa Kamuoyunda çalışkanlığı ile bilinen genç hukukçu ve siyasetçi Kömeççi, Saadet Partisi Haliliye ilçesi olarak dört ana ilke üzerinde fikirlerini dile getireceklerini söyledi.


Dört ana ilke üzerinde yürüyeceğiz
Hukukun üstünlüğü, Şiddeti içermeyen tüm fikir ve düşünce özgürlüklerinin yanında ve destekçisi, Çoğulcu demokrasinin savunucusu ve ekonomik kalkınmanın öncüsü olma ilkeleriyle yola devam edeceklerini belirten Kömeççi, “Bu ilkeler doğrultusunda ilçemizin, kentimizin ve ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin kurtuluşu Saadet Partisinin savunduğu bu ilkeler ile mümkündür.” diye konuştu.

Genç Başkan Kömeççi’nin yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;
“Saadet Partisi Haliliye ilçesi olarak dört ana ilke üzerinde fikirlerimizi ve çözüm önerilerimizi dile getireceğiz...

1-Hukukun üstünlüğü
Hiç bir kişi yada kurumun yazılı kanunlardan üstün olmadığı üstünlerin hakim olmadığı bir anlayışla yola çıkacağız.

2- Düşünce ve Fikir Özgürlüğü
Şiddeti içermeyen tüm fikir ve düşünce özgürlüklerinin yanında ve destekçisi olacağız.

3-Çoğulcu demokrasi;
Birbirinden farklı fikir ve düşüncede olan herkesin her fikrin istişare kültürü ile karar alınmasını sağlamak.

4-Ekonomik kalkınma;
Şehrimiz ve ilçemizde daha çok istihdam sağlama ve işsizlikle mücadele en temel gayemiz olacaktır.

Tüm bu ilkeler bizim ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu özlemle beklediği bir anlayışla temsil edilmesini sağlamak ve temelde muhalefet olmayan toplumun gerçeklerini dile getirip çözüm önerileri sunan bir anlayışla görevimizi yerine getireceğiz. Ülkemiz şehrimiz adına yapacağımız tüm çalışmalarda katkı sağlayacak herkesin ortak yönetim anlayışı ile Haliliye ilçe başkanlığı olarak davet ediyoruz...”

Yorum Gönder

0 Yorumlar