Kızılırmak’ta boğulan çocuklar Bozova’da defnedildiPatatesi ekimi ve bakımı için Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinden mevsimlik tarım işçisi olarak Sivas’a giden ailelerin çocukları serinlemek için girdikleri Kızılırmak'ta boğuldu. Üç çocuğun cenazesi Sivas’tan getirildikten sonra Bozova’da defnedildi.


Bozovalı mevsimlik tarım işçileri patates ekimi için gittiği Sivas’ta serinlemek için girdiği Kızılırmak’ta boğuldular. Kızılırmak'ta cansız bedenleri çıkarılan kardeşler Mahmut (12) ve Kadir Yağmur (10) ile Mehmet Zurnacı'nın (8) cenazeleri ilçesine getirildi.

Kardeşlerden Kadir Yağmur ve Mahmut Yağmur’un cenazeleri ilçe merkezindeki Kırmızıpınar Mahallesi Camisi'nde İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç tarafından kıldırılan namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi. Cenaze töreninde aileler ve çocuklar duygularına hakim olamadı.

Cenaze töreninde yeni tip koronavirüs tedbirleri de alındı. Törene Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Akif Demir, aileler ve Bozovalı vatandaşlar katıldı.

Ekonomik olarak zor şartlarda yaşayan aile mevsimlik tarım işçisi olarak Sivas’a gitmişti. Çocuklar ise aileleri ile birlikte giderek okul harçlığını çıkarmak için gittiği belirtildi.

Mehmet Zurnacı'nın cenazesi ise Kırsal Yaylak Mahallesinde bulunan Yaylak Mahalle Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar