Başkanlardan Beyazgül'e destek


Şanlıurfa’da belediye başkanları düzenlediği ortak basın açıklamasında, “Şehrin itibarı, geleceği, güveni, enerjisi, imajının çalınmasına dur demek için bir araya geldik.”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e yönelik iddiaların ulusal medyada manşetlere taşınmasının ardından bugün bir toplantı düzenlendi. Toplantıya ilçe belediye başkanları katıldı. Başkanlar adına basın açıklamasını yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya

İftiralara karşı Başkan Beyazgül’ün yanında olduklarının mesajını verdi.

“Yalan, algı ve iftiralar atılacağı düşüncesi şehrin enerjisini çalıyor”
Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda yer alan haberlerle ilgili müştereken bir dayanışma içerisinde diyerek sözlerine başlayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya: “Elbette bir şehirde yöneticiler hizmet anlamında eleştirilebilir. Bu demokratik bir haktır Kişisel özgürlüğün de bir parçasıdır. Hukukun da koruması altındadır Ancak bir şehirde bir yönetici, sabah uyanınca, acaba hakkımda bugün hangi yalan, algı ve iftiralar atılacağı düşüncesinde ise o şehrin enerjisi çalınmış demektir. Eğer bir baba o şehirde iftiralar nedeniyle "bu şehirde siyaset yapılamaz" düşüncesine gelmişse, o şehrin itibarı çalınmış demektir.

“Algı ve iftiralar nedeniyle siyaset yapma deniliyorsa o şehrin geleceği çalınmış demektir”
Eğer bir anne çocuğuna "Evladım iftira, yalan ve algılarla karşılaşmak istemiyorsan, siyaset yapma" diye tembih ediyorsa, o şehrin geleceği çalınmış demektir. Eğer bir genç "Ben neden siyaset yapayım, bende mi iftira ve yalanlarla karşı karşıya kalayım" düşüncesine getirilmişse, o şehrin güveni çalınmış demektir. Bir siyasetçi araştırmadan her bir yalan ve iftirayı ulusal medyaya taşıyorsa o şehrin imajı çalınmış demektir. Şehrin itibarı, geleceği, güveni, enerjisi, imajının çalınmasına dur demek için bir araya geldik. Yaşadığımız şehir kadim bir şehirdir Nice peygamberler, evliyalar, alimler, bilginler gelmiş geçmiştir. İftira, algı ve yalan bir gün sizin de kapınızı çalmadan önce, STK'larımız, yazarlarımız ve medyamız velhasıl; toplumumuzun her kesiminin itibar suikastçılarını dışlaması, anlamsızlaştırması, itibarsızlaştırılması adına elinden geleni yapması gerekmektedir. Aksi taktirde bu kişiler itibar kazanıp, gündem oluşturduğunda şehrimizden ve insanımızdan bir şeyler alıp götürmektedir. Şehrimiz bir, kültür, sanat, müzik, tarih, gastronomi, turizm ve inanç şehridir. Şehrimizin bu özellikleri ile anılması ve tanınması için; iyilik için, Sevgi için, Kardeşlik için, İnsanlık için, Birlik İçin, Millet için, Memleket için, Bayrak için, Vatan için tüm halkımız ile beraber: hep birlikte dik duracağız, gayret edeceğiz, eğilmeyeceğiz, saygılarımızla." ifadelerini kullandı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar