Urfa'da tarım işçilerinin ücreti belli oldu


Şanlıurfa’da Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar Başkanlığında bir araya gelen oda başkanları tarım işçilerinin bir günlük çalışma karşılığını belirledi. Alınan karara göre bir işçinin günlük ücreti aracı ve elçilik dahil 170 lira olarak belirlendi.

2022 asgari ücret tutarının açıklanması ile birlikte Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, tarım işçilerinin ücretlerini karar vermek için bir araya geldi. Kurul tarafından alınan kararda asgari ücret artışı, enflasyon verileri, işvereni ve zorlu şartlarda çalışan işçilerin emeklerini göz önünde bulundurularak günlük ücretin 170 TL olarak verilmesine karar verildi. Bu ücrete aracı ile elçilik ücretleri dahil olacak.

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar Başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odası’nda toplantı gerçekleştirildi. İlçe başkanlarının katılım sağladığı toplantı ile Şanlıurfa il sınırları içinde 2022 yılı işçi ücretleri belirlendi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Delil, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Ceylanpınar Ziraat Odası Başkanı Sinan Keskin, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Suruç Ziraat Odası Başkanı Ayhan Kılıç, Birecik Ziraat Odası Başkanı Hasan Gören, Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas ve Siverek Ziraat Odası Meclis Başkanı Adnan Polatoğlu hazır bulundu.

EYYÜPOĞLU: TÜM KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE TUTUK

Yapılan toplantı sonucunda açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, “Çiftçilerimize, işçilerimize ve tarım sektörde emek veren herkese hayırlı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum. Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ile yaptığımız toplantı neticesinde 2022 yılı işçi ücretlerini belirledik. Aracı ve elçilik ücreti dahil 170 TL olarak karara vardık. Bu fiyatları belirlerken öncelikle asgari ücretin artışını, enflasyon verilerini, işvereni ve zorlu şartlarda çalışan işçilerin emeklerini göz önünde bulundurduk. Tarım camiasına ve işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN EYYÜPOĞLU: İŞVEREN İŞÇİLERE SAHİP ÇIKSIN

İşveren ve işçilerde seslenen Başkan Ahmet Eyyüpoğlu, “işverenlerimiz işçilere sahip çıksınlar. Emek veren işçilerimizi mağdur etmesinler. İşçilerimizde işlerini layıkıyla yerine getirmelerini rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; çiftçilerimize, işverenlerimize, işçilerimize ve tarım sektörüne emek veren herkese hayırlı, kazançlı ve bereketli bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorum Gönder

0 Yorumlar