16 kişinin öldüğü Nizip kazasında Bozovalı itfaiye personeli de var!


Dün Gaziantep- Nizip Otoban yolunda meydana gelen feci trafik kazasında 16 vatandaş hayatını kaybetti. Ölenler arasında Bozovalı itfaiye personeli de olduğu öğrenildi.

Gaziantep- Nizip Otoban yolunda dün meydana gelen trafik kazasında 2 gazeteci, 3 itfaiye personeli ve 8 yolcu hayatını kaybetti. 30 kişi ise yaralanmıştı. Dün kazada yaralananlardan durumu iyi olan 12 kişi taburcu edilirken 6 kişinin durumu ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan hayatını kaybeden 3 itfaiye personelinden birisinin Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Demırcık kırsal mahallesinden olduğu öğrenildi. Görev şehidi olan Ahmet Polat’ın bugün Gaziantep'te toprağa verileceği öğrenildi.

Gaziantep Valiliği dün basın açıklamasında kazayla ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“20.08.2022 tarihinde Gaziantep- Nizip Otoban yolunda, Nizip’e 10 km kala bir binek aracın uçuruma yuvarlanması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazasına müdahalede bulunan itfaiye, 112 ambulans ve polis araçları ile olay anında orada bulunan İhlas Haber Ajansı haber ekibine ait aracın emniyet şeridinde bekledikleri esnada kaza yerine 400 metre mesafeden zikzaklar çizerek 150 metre kala devrilen yolcu otobüsünün kayarak araçlara çarpması sonucu ikinci bir kaza daha meydana gelmiştir. Kazalarda toplamda 3 sağlık görevlisi, 3 itfaiye personeli, 2 ajans muhabiri ve 7 yolcu olmak üzere 15 kişi hayatını kaybetmiş, 31 kişi yaralanarak Nizip ve Gaziantep’te bulunan çeşitli hastanelere kaldırılmıştır. Olaya 15 adet ambulans, 1 UMKE timi ve 48 personel müdahalede bulunmuştur.

Saat 19.15 itibariyle yaralanan vatandaşlarımızdan 6’sının durumu ciddiyetini korurken 12 vatandaşımızın tedavisi yapılarak taburcu edilmiştir. Kazanın meydana gelişi ile ilgili soruşturma sürmektedir.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar