Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Eşbaşkanlardan kayyum açıklaması

Şanlıurfa’nın DBP’li Halfeti, Viranşehir ve Bozova belediyelerine Valilik aldığı kararla “fiili” olarak kayyum atadı.

30 Eylül 2016 Cuma

/ Editör Bozova Haber
Şanlıurfa’nın DBP’li Halfeti, Viranşehir ve Bozova belediyelerine Valilik aldığı kararla “fiili” olarak kayyum atadı. Valilik, aldığı karar ile her üç belediyenin her türlü hizmet alımı, ödeme, ihale yapma ve diğer belediyecilik faaliyetlerini ilçe kaymakamlarının onayına bağladı.

Alınan kararın gerekçesi ise, yapılan ihbara dayanıyor. Valilik, kendilerine yapıldığını söylediği bir ihbara dayanarak aldığı kararı şu sözlerle açıkladı: "İhale iş ve işlemlerinde yürürlükteki mevzuata uyulmadığı, usulsüzlük ve kayırmalar yapıldığı, mal alımlarında belediye hizmetleri ile ilgili olmayan gereksiz işlemler yapıldığı, personel alımlarında yasalara uyulamadığı ihbarı nedeni ile alınacak her türlü kararda ilçe kaymakamlığı onayı gereklidir."

‘Hizmetler aksayacak’
Son 6 ayda belediyelerinde iki kez incelemelerde bulunan müfettişlerin herhangi bir usulsüzlük bulamadığını belirten Belediye Eşbaşkanı Mustafa Bayram, “Alınan kararla adeta belediye binalarının bekçisi haline getirildik.” dedi. Halfeti Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram, hala belediye binalarında müfettişlerin denetleme yaptığını belirterek, “Tüm yetkiler ilçe kaymakamlıklarına devredildi. Belediyenin tüm işleri durma noktasına geldi. Burada sadece halk mağdur olur. Bu karardan geri dönülmesini istiyoruz. Hiçbir yetkimiz kalmadı. Bekçi gibi bekliyoruz belediyede” diyerek bir an önce OHAL’e son verilmesini istedi.

Taş: fiili kayyımlar sadece hizmeti aksatır


Fiili kayyum atanan bir diğer belediye olan Bozova Belediyesi Eşbaşkanı Zeynel Taş ise, “şeffaf belediyecilik yaptıklarını, müfettişlerin bugüne kadar yaptıkları incelemelerde bir tek usulsüzlük bile bulamadığını söyledi. Taş, buna rağmen mesnetsiz bir ihbar ile belediyelerine el konulduğunu ifade etti. Bugüne kadar alınan tüm meclis kararlarının zaten mülki amirlere bildirildiğini belirten Taş, “Fiili kayyımlar sadece hizmeti aksatır” diyerek tepki gösterdi ve karardan dönülmesini istedi.
kaynak: haberolay.net

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo