Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Şanlıurfa Valiliğinden yasak kararı

Şanlıurfa ve ilçelerinde 1 ay süresince miting, gösteri ve benzeri etkinlikler yasaklandı.

8 Şubat 2018 Perşembe

/ Editör Bozova Haber
Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada 8 Şubat ile 9 Mart tarihleri arasında il genelinde basın açıklamaları, miting, Çadır kurma ve benzeri etkinlikler yasaklandı.
Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı dernekler ve üniversitenin yapacağı etkinlikler dışında kalan yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler, 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesi(m), 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, diğer illerden katılımlarla birlikte, 08 Şubat 2018 ile 09 Mart 2018 tarihleri arasında 30 (otuz) gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır.

Ayrıca mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin ve üniversitelerin ilimizde düzenleyecekleri etkinliklerde ilimizin içerisinde bulunduğu stratejik konumu da göz önüne alınarak istenmeyen ve üzücü olaylara mahal vermemek adına etkinliklerle ilgili en geç 48 saat öncesinden merkezde İl Emniyet Müdürlüğüne, ilçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerine bildirimde bulunmaları gerekmektedir." denildi

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo