Çiftkaya: Demokratlar yine Mecliste olacak

Yeni Asya Gazetesine röportaj veren İYİ Parti Şanlıurfa 1. Sıra Adayı Zuhal Çiftkaya “Siyasette Boşluğu En Çok Hissedilen Hareket Demokrat Misyon.”

Yeni Asya Gazetesine röportaj veren İYİ Parti Şanlıurfa 1. Sıra Adayı Zuhal Çiftkaya “Siyasette Boşluğu En Çok Hissedilen Hareket Demokrat Misyon.”
Yeni Asya Gazetesi’nden Fethiye Songül Akay’ın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Şanlıurfa 1. Sıra Adayı Zuhal Çiftkaya önemli açıklamalarda bulundu.
İşte o röportaj
Her darbe sonrası
“Bütün darbeler Demokratlara karşı yapılmış ve bunun sonucunda ülkedeki siyasî istikrar ve ekonomik kalkınma zaafa uğratılmıştır. Her darbeden sonra bu misyonun takipçileri şaşırtılmaya çalışılmış ve ne yazık ki genel olarak da bu başarılmıştır.”

12 Eylül ve 28 Şubat
“12 Eylül’den ve 28 Şubat’tan sonra bu misyonun temsilcileri siyaset sahnesinin dışına itilmiş ve devlet destekli oluşumlarla siyaset tarlası yeniden sürülmüştür. Geldiğimiz noktada Demokratların inşaallah tekrar Mecliste temsil edilme imkânları olacaktır.”
Parlamenter Sistem
“Şu anda Meclis devre dışı bırakılmış vaziyette. Tek adamla, yani rey-i vahidle idare ediliyoruz. Tekrar parlamenter sisteme dönmek, kuvvetler ayrılığını tesis etmek, seçilecek yeni Meclisin en önemli görevi olacaktır.”
*
DEMOKRATLAR TOPARLANACAK
İYİ Parti Şanlıurfa 1. sıra Milletvekili Adayı Zuhal Çiftkaya, “SİYASETTE BOŞLUĞU EN ÇOK HİSSEDİLEN HAREKET DEMOKRAT MİSYON” dedi.
24 Haziran erken seçimleri için geri sayım başladı. Partiler adaylarını tanıtırken seçimlere çok kısa bir süre kaldığı için aynı zamanda hummalı bir çalışma içerisindeler. İYİ Parti Şanlıurfa 1. sıra Milletvekili Adayı Zuhal Çiftkaya da bir yandan seçim çalışmalarına devam ederken, diğer yandan Mecliste hayata geçirmek istedikleri projeleri için çalışıyor. Gazetemize konuşan Çiftkaya, hukuk devleti vurgusu yaparak, parlamenter sisteme dönme gerekliliğinin altını çizdi.

İYİ Parti Şanlıurfa 1. sıra Milletvekili Adayı Zuhal Çiftkaya
* 24 Haziran seçiminde İYİ Parti’den Şanlıurfa milletvekili adayı olma serencamınızı okurlarımızla paylaşır mısınız?
24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den Şanlıurfa Milletvekili Adayı olmam tabiî ki bir evveliyata dayanıyor. İYİ Parti’nin kuruluşu aşamasında eşim Mehmet Ali Bey vasıtasıyla kurucular kuruluna dâvet vuku buldu. Biz de lüzumlu istişarelerden sonra Meral Hanımefendi ile bir görüşme yaptık, görüşmemizde Meral Hanımın kararlılığı, cesareti, karşısındaki insana verdiği güven ve samimiyeti ve tabiî ki demokrat duruşu beni çok etkiledi ve nihayetinde tekliflerini kabul edip İYİ Parti kurucular kurulu üyesi olarak partinin kurucusu oldum. Tabiî şunu teslim etmem lâzım. Eşimin uzun yıllar Demokrat Parti ve DYP’de yöneticilik yapması benim için önemli bir avantajdı ve bunu bana verdiği destekle de gördüm. Zaten Meral Hanımla görüşmemizde kendileri de bu konuya dikkat çekerek eşimden destek sözü almıştı. Baskın bir seçim kararı ile ülke seçime gidiyor, hepimizin bildiği gibi İYİ Parti’yi seçime sokmama oyunlarına rağmen Cenâb-ı Hak bu konuda bize yardım etti. Genel Merkezin de akıllı politikaları ile bu oyunlar boşa çıktı. Ben de kurucusu olduğum İyi Parti’nin vekili olmak için müracaatımı yaptım ve Şanlıurfa’dan adaylığım Allah’a şükür kesinleşti.

* 2018 Türkiye’sinin genel durumunu ve gidişatını nasıl görüyorsunuz? Demokrasi, hak ve özgürlükler, hukuk devleti, OHAL uygulamaları, bunların yol açtığı mağduriyetler, ekonomi, dış politika...
Türkiye’nin gidişatını birkaç başlık altında incelemek mümkün, ama ben özellikle iki konu üzerinde kısaca duracağım. Son günlerdeki döviz hareketleri bütün milletin gündeminde olduğu için ilki ekonomi; ne yazık ki ülkemiz ekonomik olarak dibe vurmuş durumda. Dünyada ekonomisi en kırılgan üç ülke arasındayız. Dolardaki her bir kuruş artışın bize maliyeti 2.2 milyar lira, dolar 5 lirayı zorluyor, buna bağlı bütün girdilerin maliyeti artıyor, haliyle vatandaşa da zam olarak dönüyor. Mübarek Ramazan ayında çarşı pazar cayır cayır yanıyor, esnaf siftah yapamıyor, borcunu ödemeyi bırakın, evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Ne yazık ki ülkemiz ehil olmayan bir iktidar tarafından 16 yıldır idare ediliyor. İsraf ekonomisi ve inşaat üretimi ile geleceğimiz yer burasıydı, yani deniz bitti. Milletin tabakaları arasındaki makas, tarihinde olmadığı kadar açıldı, çok küçük bir azınlık ülkenin nimetlerinin çok büyük bir kısmına hakim durumda, vahşi kapitalizmin kuralları çok acımasızca uygulanıyor. Düşünebiliyor musunuz Ekonomi Bakanı “Ben dövizdeki artışı kabul etmiyorum” diyor. Sen bunu hangi mantıkla söylüyorsun, kimi kandıracaksın? Ülke böyle idare ediliyor ne yazık ki.
Hukuksuzlukların telafisi çok zor
Gelelim diğer meseleye: Bence en önemlisi bu, insan hakları, hukukun üstünlüğü, adaletin tatbiki gibi hayatımızın her alanında bize lâzım olan değerlere ve bunlarda meydana gelmiş tahribatla yapılan haksızlık ve hukuksuzluklara. Şunu da hemen ifade etmem lâzım, ekonomi bozulur, maddî kayıp yaşarsınız, sonra düzeltirsiniz, yani telâfisi vardır. Ama hak ve hukukun zayiinin telâfisi yoktur, meydana getirdiği tahribat nesiller boyu etkisini sürdürür. Bu açıdan baktığımız zaman bizim için bu mesele daha bir önemli hale geliyor. Zaten hak, hukuk, demokrasi konusunda zaafa uğradığınız zaman direkt ekonomik tesiri de olumsuz oluyor. İki senedir OHAL’le idare edilen, keyfi olarak KHK’lar ile yönetilen, Meclisinin by-pass edildiği bir ülkede ekonominin de, hukukun da bu noktaya gelmesi şaşırtıcı değil.
Korku dağa, taşa sinmiş
Kuvvet kanunda olmalı, aynı zamanda kanunlar da hukuka uygun olmalı. Ama biz KHK’lar ile idare ediliyoruz. Ne yazık ki hukukun üstünlüğü ve adaletin tesisi noktasında şu an dünya sıralamasında Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin de gerisine düşmüş durumdayız. Milletimiz buna lâyık değil. Korku dağa taşa sinmiş, insanların adalet saraylarındaki adalete güveni kalmamış durumda. Birisinin hatası ile bir yakını tutuklanıp mahkûm edilebiliyor, sorgusuz sualsiz insanlar gözaltına alınıyor, savunması alınmadan işinden atılıyor. Çoluk çocuğu ile açlığa mahkûm ediliyor. Bu vetirede ne yazık ki adalet işlemiyor, müracaat edeceğiniz merci bulunamıyor. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim: 28 Şubat’ta yapılamamış hukuksuzluklar son iki yılda fazlası ile yaptırılıyor. İşin acı tarafı, bu, kendilerini 28 Şubat mağduru olarak gösterip bu mağduriyetle milletten onay alan siyasetçiler eliyle yapılıyor.
Tekrar parlamenter sisteme dönmek en önemli görev
“Demokrasi ile idare ediliyorum” diyebilmem için benim olmazsa olmaz bazı haklarım var. Nedir bunlar: 1- Din ve vicdan hürriyeti. 2- İfade hürriyeti. 3- Fikir hürriyeti. 4- Teşebbüs hürriyeti. Bunları arttırabiliriz, ama en önemlileri bunlar. Peki bunlardan hangisi kâmil manada uygulanabiliyor? Bence hiçbiri. O zaman bizim demokrasi ile idare edildiğimiz söylenebilir mi? Hayır, şu an Meclis devre dışı bırakılmış vaziyette. Tek adamla, yani rey-i vahidle idare ediliyoruz. İşte tekrar parlamenter sisteme dönmek, kuvvetler ayrılığını tesis etmek seçilecek yeni Meclisin en önemli görevi olacaktır.
Tek adamcılığın zararlarını yaşıyoruz
Dış politikamız zaten içler acısı bir durumda, düştüğü stratejik derinlikten bir türlü çıkamıyor. Orada da tek adamcılığın zararlarını yaşıyoruz. Her gün bir ülkeye ‘eyy’ çekerek dış politikamız iç politikanın malzemesi haline getiriliyor. Seçim bölgemin en büyük problemi olan Suriyeli göçmenler meselesi de bu yanlış politikaların sonucudur. İsrail’e fırça çekerken el altından büyük ticarî bağlantılar yapmak, her ‘eyt’ deyip kavga ettiğiniz ülkeye işleri düzeltmek adına ülkenin bir değerini peşkeş çekmek bu yanlış politikaların sonucu olsa gerek.
* Bu seçimler Türkiye için ne ifade ediyor?
Bu seçimler sonucu itibari ile şunu belirleyecek: Tek bir adamın, her şeyi elinde tutan, yargıdan ekonomiye, üniversiteden Meclise her şeyi kontrol eden bir kişinin yönetimi mi, yoksa ortak aklın temerküz ettiği, Meclisin çıkardığı hükümetler ile mi yönetilmek istiyorsunuz, bunu belirleyecek.
* İYİ Parti’nin de dahil olduğu Millet İttifakı özetle millete ne vaad ediyor?
Haliyle ittifakı oluşturan her bir partinin farklı programı var, ama hepsinin ortak vaadi parlamenter sisteme geri dönüş diyebiliriz. Tabiî her birisi Türkiye’nin mevcut hukuk ihlâlleri, ekonomik kriz, eğitimin geldiği nokta, kutuplaşma gibi problemleri dile getirmeleri de önemli bir ittifak noktası diyebilirim.
* Demokratların toparlanması konusunda neler söylersiniz?
Demokratların toparlanması hakkında şunları ifade edebilirim: Ne yazık ki Türkiye’de bütün darbeler ve muhtıralar Demokratlara karşı yapılmıştır ve bunun sonucunda da ülkedeki siyasî istikrar ve ekonomik kalkınma zaafa uğratılmıştır. Şehit Menderes’i, rahmetli 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Bu zatların liderliğini yaptıkları ‘Ahrarlar,’ yani hürriyetçilerin mensup olduğu misyon Türkiye’nin en fazla ihtiyaç duyduğu ve siyaset sahnesinde eksikliği hissedilen bir misyondur. Her darbeden sonra bu misyonun takipçileri şaşırtılmaya çalışılmış ve ne yazık ki genel olarak da bu başarılmıştır. 12 Eylül’den sonra, 28 Şubat’tan sonra bu misyonun temsilcileri siyaset sahnesinin dışına itilmiş ve devlet destekli oluşumlarla siyaset tarlası yeniden sürülmüştür. Geldiğimiz noktada Demokratların inşaallah tekrar Mecliste temsil edilme imkânları olacaktır.
Yeni Asya “Çoban Yıldızı” gibi
* Yeni Asya camiasına özel bir mesajınız var mı?
Yeni Asya camiasının medyadaki yüzü Yeni Asya gazetesi Türk medyasının yüz akı ve hiçbir şaibeye, kirli işe  bulaşmamış ve her zaman doğru yolu gösteren bir çoban yıldızı gibidir.
Ülke meselelerini objektif olarak ele alan, doğruya doğru, yanlışa yanlış demekten hiçbir zaman çekinmeyen, bu uğurda 470 gün kapanmayı göze alan bir gazetedir. Haksızlık ve hukuksuzluk karşısında keskin bir kılıç gibi duran, ‘hakkın hatırı âlidir’ düsturu ile mazlumun yanında, zalimin karşısında duran bir yayın organıdır. Okumadığım gün büyük bir eksiklik hissettiğim bir gazetedir.
Yeni Asya camiasına buradan saygı ve sevgilerimi gönderiyor, çıktığımız bu yolda başarılı olmamız, mahcup olacak işlere bulaşmamamız adına dualarını ve desteklerini istirham ediyorum.
Röportaj: Fethiye Songül Akay - Şanlıurfa

Yorumlar

Ad

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü,1,15 Temmuz gecesi,2,19 Mayıs Töreni Bozova,1,2.Geleneksel Yılın Annesi Ödülleri,1,300 Koyun Projesi,3,6 milyonluk dolandırıcılık,1,701 sayılı KHK ihraç listesi tam sayfa,1,açığa alınan öğretmenler,1,Açık Kapı,3,Açık kapı ile okuluna kavuştu,1,Açık Kapı Urfa,2,Adliye,2,Ağaç Dikimi,2,Ahmet Taşyürek,1,Ahmet Yaşar,1,Aile Bağları,1,AK Parti,17,Ak Parti Bozova,15,AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül,5,Akçakale,2,Akmağara Köyü,2,AKP,1,Ali Ekinci,2,Ali Tandoğan,1,Alt - üst soy sorgulama,1,ambulans,1,Anadolu Yıldızlar Ligi,1,Anadolu Yıldızları yarışıyor,3,Anneler Günü,1,Asayış,2,Asayiş,53,Asbest Borular,2,Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar,1,Ayhan Bilgen,1,Ayşe Sürücü,5,Bakan Eroğlu ağaç dikti,1,Bakan Fakıbaba,5,Bakan Fakıbaba Ağaç dikti,1,Başkan Çiftçi: Değerlerimizi markalaştırmalıyız,1,Bayram namazı kaç rekat,1,BBP,1,Bedelli askerlik,1,Bekir Özgül,1,Beşiktaş,1,Beşiktaş şampiyon,1,Boğulma,1,Bozova,183,Bozova 23 nisan kutlamaları,2,Bozova 75. Yıl Mesleki Teknik Lisesi,8,Bozova 75.MTAL ve Gençlik Spor Kulübü,26,Bozova Ak Parti,3,Bozova Asayiş,16,Bozova Atatürk Barajı,3,Bozova Atgüden Köyü,1,Bozova Atgüden mahallesi,1,Bozova Barajı,1,Bozova Belediye Başkan adayı Suphi Aksoy,11,Bozova Belediye başkanı zeynel taş,4,bozova belediyesi,56,Bozova Belediyesi çocukları unutmadı,1,Bozova belediyesi ekim ayı meclis toplantısı,1,Bozova Belediyesi Halfeti'de,1,Bozova Belediyesi Uçurtma Şenliği,1,Bozova Belediyesinden Sağlık Semineri,1,Bozova bozuk yol,1,Bozova Çatak Gelin ve Damatların Fotoğraf Mekanı,1,Bozova Çatak sosyal tesisleri,4,Bozova Çatak Yolu Tamamlandı,2,Bozova Dağcılık,1,Bozova DBP kongre,1,bozova devlet hastanesi,4,Bozova Dutluca Mahallesi,1,Bozova eğitim-sen,1,Bozova Fıstığı,7,Bozova Fıstık sulama,1,Bozova Genç Memursen,1,Bozova Gençlik Merkezi,3,Bozova Haberleri,349,Bozova Halk Eğitim,5,Bozova Halk Eğitim Anneleri Unutmadı,1,Bozova Halk Eğitim Merkezinde Kutlu Doğum Haftası Sergisi Açıldı,1,Bozova Haşere Mücadele,1,Bozova HEM,4,Bozova Heyeti Spor Bakanlığı'ndan İlçemize Müjdelerle Dönüyor,1,Bozova iftar,1,Bozova Kadın politikaları,2,Bozova kan davası,1,Bozova kano,4,Bozova Kavşak yol,1,Bozova Kaymakamı,4,Bozova Kaymakamı kim?,1,Bozova Kaymakamlığı,33,Bozova Kayyum,1,Bozova kaza,1,Bozova Kent Parkı,2,Bozova Kermes,1,Bozova Kültür Merkezi Derneği,1,Bozova Kültür ve Sanat Merkezi,2,Bozova Memur Alımları,1,Bozova Memur-sen,1,Bozova misafirhanesi,1,Bozova Modifiye Araçlar,1,Bozova MYO,1,Bozova Okullar arası yarışma,1,Bozova Platformu,14,Bozova Sanayi sitesi,1,Bozova seminer,1,Bozova spor,4,Bozova Su Sorunu,1,Bozova Su Sporları,2,Bozova sulama,3,Bozova Şuski,7,bozova tapu sorunu,1,Bozova Tarım,5,Bozova teknek turları,1,Bozova Toki,1,Bozova toplu nikah,1,Bozova Trafik kazası Türkmenören,1,bozova turnuva,1,bozova vapurları,1,Bozova Voleybol Turnavası,1,Bozova yaralı asker,1,bozova Yılanları,2,Bozova Ziraat Odası,2,Bozova'da 'Vekilime Dokunma' Eylemi,1,Bozova'da arazi kavgası,1,Bozova'da at kurtarma,1,Bozova'da Bisiklet Dağıtımı,1,Bozova'da Doğa Yürüyüşü,1,Bozova'da FETÖ operasyonu,1,Bozova'da Gezilecek Yerler,1,Bozova'da Hamam-Fitness salonun 3 Boyutlu projesi,1,Bozova'da Köpek Saldırısı,1,Bozova'da Kupa Töreni,1,Bozova'da Kültür Cafe açıldı,1,Bozova'da Sosyal Sorumluluk Projesi,1,Bozova'da Su Sporları,1,Bozova'da Tarım,6,Bozova'nın 2017 nüfusu,1,Bozova'ya 38 BİN METREKARE ASFALT,1,Bozova’da Dev Hortum,1,Bozovagücü,19,Bozovagücü spor,16,Bozovagücü U19,9,Bozovagücüspor,15,Bozovalı Fırıncılar,1,Bozovalı Gençler Okulları Onariyorlar,1,Büyük Göl,4,Büyükhan Mahallesi,2,Cemil Taş,1,CHP,3,Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da,5,Cumhurbaşkanı Urfa'ya geliyor,2,Çarmelik kervansarayı,7,Çiftçi,1,Çok amaçlı sinema ve toplantı salonu,1,Çöl Varanı,1,Çöl varanı bozova öldürüldü,2,Darbe girişimi,1,Dart sporları,2,Dbp Bozova İlçe Örgütü,1,Dedaş,1,Deprem,2,Desteklemeler,1,Dicle,1,Dilek Kara,1,Dilek Öcalan,1,DSİ,4,Duru TV HD frekansı,1,Dünya,2,Dünyanın en zengini Jeff Bezos oldu,1,E-Devlet,1,Edessa TV HD Frekansı,1,Eğitim,17,Eğitim Haberleri,2,Ekonomi,6,Elektrik,2,Emniyet ve TSK İhraç Listesi Resmi Gazete,1,Engelli Haberleri,1,Eş Başkan fatma doğan Tüm Anneleri Etkinliğe Davet Etti,1,Eyyüpspor,1,Fatih aksoy,3,Fatma doğan,1,feridun yazar,2,Fevzi Demirkol,1,Fıstık yaprak döküyor,2,Fidan dikimi,1,Finansbank Bozova,1,Foto Galeri,8,Fuat Almas,1,Gasilhane,1,Gıda Tarım,4,GTV HD Frekansı,1,Güncel,123,Gündem,17,Güvenlik tedbirleri,1,hakan Akgün,1,Halepçe,1,Halepçe Katliamının 30.Yılı,1,Halfeti Kültür Şöleni,1,Haliliye Belediyesi Bozova'da,2,Haliliye Belediyesi Kadro sonuçları,1,Halk bank Bozova'da açılacak,1,Hamdi Dirier,1,Hangi ülke en çok sigara içiyor,1,Harran üniversitesi,3,HDP,34,HDP Bozova ilçe eş başkanları belli oldu,1,HDP Bozova ilçe Örgütü,12,HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM idare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul,1,Hidayet Sarı,6,hidayet sarı açığa alındı,1,Hilvan,1,HRÜ’de Açık Öğretim öğrencileri için yüz yüze eğitim başladı,1,Hüda Kaya,1,Hüda Par,1,İbrahim Ayhan'ın vekilliği düşürüldü,1,ibrahim Çoskun,1,İbrahim Özyavuz,1,ihsan açık,1,İl Müdürü,1,İlk yardımla hayat kurtar projesi,1,İnternet hızı düştü,1,intihar,1,İsmail Ercan,2,İstanbul'un Fethi Bozova'da coşku ile kutlandı,1,İş Güvenliği,1,İYİ Parti Şanlıurfa,14,İzzet Çiftçi,1,Kabacık Mahallesi,1,Kaçarsaluca yangın,1,Kanal Urfa HD frekansı,1,Kano yarışları,6,Kanserden korunmanın yolları,1,Karaköprü Belediyesi,4,Karpuzlu köyü,1,Kaymakam Göker,1,Kaymakam Sarı,1,kaymakamlık evsizleri ev sahibi yaptı,1,Kaza,2,Kedilere sıcak yuva,1,Kemal Kılıçdaroğlu,1,KHK,1,Kınalı Keklik,1,Kolon Kanseri,1,Kortej Yürüyüşü,1,kros yarışması,1,Kuraklık tehlikesi,1,Kutlu Doğum Programı,1,Küçük Göl,4,Kültür,7,Leyla Güven,1,Lider Eğitim Ve Gençlik Merkezi,1,Madde Bağımlılığı,1,Mahmut Boğaakçakya,1,Mahmut Çakmak,21,Mahmut Yazar,6,Mazot ve Gübre desteği ne zaman,1,MEB,1,Medya,1,Mehmet akbaş,1,Mersavi Aşireti,2,Metef Fuarı,1,Meteoroloji 15.Bölge Müdürlüğü,1,MHP,1,Milli Eğitim Bakanlığı,1,Morg,1,Mustafa aşkar,1,Mustafa zurnacı,1,Müslüm Yıldız,1,Nevroz,1,nihat çiftçi,12,Nuray Altay,1,OHAL,1,Oklu kirpiler,1,Orman Haftası,1,ortatepe ilkokulu,1,Osman Baydemir,3,Oyun Tanıtımı,1,Ödüllü Masal Yarışması,1,ösym,1,pamuk desteklemeleri,1,Pamuk tarlası kuruyor,1,Pokemon Go indir,1,Pokemon Tanıtım,1,Rabia Arslan,8,Rafadan Tayfa Göbeklitepe,2,Rahime ercan,1,Ramazan bayramı nasıl kılınır? Şanlıurfa Bayram namazı saat kaçta?,1,Regaip Kandili,1,Saadet Partisi,5,Sabahattin Cevheri,4,Sabri ertekin,1,Saf Mahallesi,1,Sağlık,15,Sağlık Bakanlığı,1,Sağlık Haberleri,9,saldırı,1,Saluc Mahallesi,1,sanat dünyası,1,Sancaktarspor,1,Sapık,1,Sebze ve meyve fiyatları,1,Selahattin Demirtaş,2,Semih Serdar Sarı,1,Semt Pazarı,1,Serap Can,1,Serhat Erdem,3,siyaset,46,SODES Bozova,3,Sokak isimleri boya ile yazıldı,1,Sokak Lambaları,1,Söğütlü Köyü,1,Spor,86,Su Sorununu Bozova Belediyesi Çözdü,1,Su Taşkınları,1,Sulama Birliklerine 15 gün süre verdi,1,suphi aksoy,3,Suruç,2,Süleyman Deveci,3,Şanlıavşar Mahallesi,3,Şanlıurfa,21,Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,4,Şanlıurfa GAP Havalimanı,1,Şanlıurfa Haberleri,3,Şanlıurfa Müftüsü,1,Şanlıurfa Valiliği,3,Şanlıurfa Valiliği Kurumsal Kimliği,1,Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,1,Şanlıurfa Yolunda Buğday Yüklü TIR Devrildi,1,şanlıurfa'da dolandırıcılık,1,Şanlıurfa'nın Nüfusu,1,Şanlıurfaspor,6,Şaredariya Hewagê,2,Şaredarîya Hewagê Spor,1,Şehir Hastanesi Urfa'da ne zaman açılacak?,1,Şıhmüslim Bayar,3,Şuski,2,Şutso Başkanı,1,Tarım,50,Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel,1,Tarihi Yapıdan taşlar dükülüyor,1,Taşeron Kadro Sonuçları,1,Taziye,1,taziye evleri,3,Tenekeci Mahmut Güzelgöz,1,Tır Devrildi,1,toplu taşım ücretsiz,1,Toz Taşınımı,1,Tramway,1,TRT,1,Tunalı'da kaza,1,turizm,4,Uğurhan Kuş,1,Ukranya,1,Ukrayna Ankara Büyükelçisi AndrııSybiha,1,urfa,1,Urfa Çiftçisine mazot ve gübre desteği,1,urfa dolandırıcılık,1,Urfa fıstığı,4,Vali Abdullah Erin,4,vefat,1,Veysel Tipioğlu,1,Video Galeri,2,Viranşehir,1,Yaban Domuzu,1,yaprak sarması,1,Yaslıca'daki Okulları Ziyaret Etti,1,Yaşam,16,Yaşar Kaya,1,Yavuz Sultan Mahallesi Bozova,1,Yaylak Gençlikspor,8,Yaylak Haberleri,12,Yaylak hayvan pazarı,3,Yaylak Mahallesi,6,Yaylak'ta kaza,1,Yeni Bakanlar,1,yeni Bozova Kaymakamı,1,Yeni gelin ve Damatlar,1,Yeni KHK ihraç listesi 2018 ÖĞREN,1,Yeni sistem,1,yeryüzü sofrası bozova'da,1,Zekeriya Göker,8,Zemzem Gülender Açanal,1,Zeynel TAŞ,3,Zivanlı Mahallesi,1,Zuhal Çiftçkaya,13,
ltr
item
Bozova Haber: Çiftkaya: Demokratlar yine Mecliste olacak
Çiftkaya: Demokratlar yine Mecliste olacak
Yeni Asya Gazetesine röportaj veren İYİ Parti Şanlıurfa 1. Sıra Adayı Zuhal Çiftkaya “Siyasette Boşluğu En Çok Hissedilen Hareket Demokrat Misyon.”
https://4.bp.blogspot.com/-s-Oqzeo2K7w/WyosNTpcRFI/AAAAAAAAMXk/1J1xtSJROa8SoW6e8iCCynPNycR-Jq0JgCLcBGAs/s1600/WhatsApp%2BImage%2B2018-06-11%2Bat%2B15.13.38.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-s-Oqzeo2K7w/WyosNTpcRFI/AAAAAAAAMXk/1J1xtSJROa8SoW6e8iCCynPNycR-Jq0JgCLcBGAs/s72-c/WhatsApp%2BImage%2B2018-06-11%2Bat%2B15.13.38.jpeg
Bozova Haber
https://www.bozovahaber.net/2018/06/ciftkaya-demokratlar-yine-mecliste.html
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/
https://www.bozovahaber.net/2018/06/ciftkaya-demokratlar-yine-mecliste.html
true
8740637143223126714
UTF-8
Tüm yayınlar yüklendi Yayın bulunamadı! Tümü Devamı Cevap Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü göster Önerilenler Etiketler Arşiv Ara Tüm Yayınlar İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi bulunamadı. Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın. Pazar Pzartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara az önce 1 ay önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce dün $$1$$ gün önce $$1$$ bir hafta önce 5 hafta önce Takipçiler Takip et Kilitli içerik Kilidini açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın