Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Özyavuz Bozova'dan ittifak mesajı verdi

MHP MYK üyesi Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Özyavuz, Bozova Yaslıca mahallesinde MHP Şanlıurfa milletvekili adayı Ali Haydar Kara'nın seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

8 Haziran 2018 Cuma

/ Editör Bozova Haber
MHP MYK üyesi Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Özyavuz, Bozova Yaslıca mahallesinde MHP Şanlıurfa milletvekili adayı Ali Haydar Kara'nın seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.
İbrahim Özyavuz Bozova'da
Bozova ilçesine bağlı Yaslıca mahallesinde MHP Şanlıurfa milletvekili adayı Ali Haydar Kara'nın seçim bürosu açılışında açıklamalarda bulunan Özyavuz, cumhur ittifakına değinerek son günlerde bazı AK Partililerin ittifaka zarar verdiğini iddia ederek, bu kişileri eleştirdi.

Seçim bürosu açılışında konuşan Özyavuz, "Ülkemize karşı oynanan kirli oyunları bertaraf etmek için geçmişte yaşanan tüm sorunları bir kenara bırakıp AK Parti ile bir cumhur ittifakı kurduk. Cumhur ittifakı bizim için çok önemli bir siyasi adımdır. Devlet beyin de verdiği talimat doğrultusunda biz MHP'nin tüm teşkilatları ittifaka sadık bir şekilde cumhur ittifakına zarar verecek her türlü söylem ve hareketlerden kaçınıyoruz. Fakat son günlerde bireysel olarak ittifaka zarar veren zedeleyen bunun için mücadele eden insanlar var." dedi.Konuşmasında genel başkanları Devlet Bahçeli'nin de bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Özyavuz, şöyle konuştu:

" MHP'nin 14 adayı tüm ilçe ve mahalleleri dolaşırken öncelikle Cumhurbaşkanı adayımız sayın Erdoğan için oy isterken, AKP adaylarının bu doğrultuda olmadıklarını görüyoruz. Onlar hala parti ve Cumhurbaşkanımızın seçilmesinden önce kendi çıkarlarını düşündükleri için ittifaka zarar veriyorlar. Bizim sizden ricamız öncelikle cumhur ittifakında Cumhurbaşkanı adayımız sayın Erdoğan'ın ilk turda seçilmesi için oyunuzu sayın Erdoğan'dan yana kullanmanız. 15 temmuzda herkes gördü ki AKP'de 316 milletvekili olmasına rağmen, sayın Cumhurbaşkanımıza bayrak açmak isteyen bazı milletvekillerine karşı MHP'nin cumhurbaşkanının yanında durup kendisine destek vermesiyle AKP'nin içindeki şer odaklarıda susturulmuş oldu. MHP 35 milletvekili ile sayın Erdoğan'ı destekleyerek Erdoğan'ın AK Parti içindeki gücünü de ikiye katlamıştır"

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo