Responsive Ad Slot

Bozova

Bozova

Yaylak'a itfaiye istiyorlar

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine bağlı Yaylak Mahallesi'nde yangın çıkan otelin yönetimi, ilçenin en büyük mahallesinde itfaiyenin bulunmamasının önemli bir sorun olduğunu belirtti.

6 Şubat 2019 Çarşamba

/ Editör Urfa Kalesi
Bozova'nın en büyük mahallelerinden biri olan Yaylak Mahallesi yaklaşık 4 bin nüfusa sahip olduğuna rağmen bölgede donanımlı bir itfaiye bulunmuyor. Burada çıkan yangına Bozova ilçe merkezinden gelen itfaiye müdahale ediyor. Ancak ilçe merkezinden itfaiyenin bölgeye ulaşması ise oldukça zaman kaybına neden oluyor. Bu nedenle Yaylak Mahallesi sakinleri, bölgeye donanımlı itfaiyenin kurulmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Yaylak Mahallesi'nde bulunan bir otelde de yangın meydana geldi. Ancak itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için mahalleye 20 kilometreden fazla olan ilçe merkezinden geldi. İtfaiye ekiplerinin gelmesinin uzun bir süre aldığı ve bu nedenle yangının büyüdüğünü iddia eden otel yönetimi, daha sonra Şanlıurfa merkezden gelen ekiplerin yangını söndürebildiğini belirtti. Bu nedenle mahalleye yangına acil müdahale edecek bir itfaiyenin kurulması isteniyor.
Kaynak: Urfadeğişim.com

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© Tüm Hakları Saklıdır
Yazılım templateszoo