Aksoy'dan Mevlit Kandili Mesajı


Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 Başkan Aksoy mesajında; ”Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) Rebiyülevvel ayının on ikinci gecesinde doğumunun yıl dönümü olan Mevlit Kandiline erişmiş olmanın mutluluğunu hep beraber bu yıl da yaşıyoruz.

İnsanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamberimizin hoş görüsü ve güzel ahlakı toplumsal barışın temel taşıdır. İnsanlığın her zaman ve mekânda Hz. Peygamber'in tebliğ ettiği ilâhî mesaja ve bu mesajın hayata geçirilmiş şekli olan onun sünnetine ihtiyacı vardır. Uğruna kâinatın yaratıldığı Sevgili Peygamberimizin doğumunun sene-i devriyesinde olduğu gibi hayatımızın geriye kalan her döneminde örnek hayat çizgisini, söz ve davranışlarını uygulayıp yaşayabilmek, hiç şüphesiz ki bizlerin Peygamberimize olan bağlılığının da bir ifadesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiren Mevlit Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âlemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, tüm İslam âleminin Mevlit Kandilini Kutluyorum.” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar