Bozova’da çekimlerine başlanan Kontürkent filminin ismi değişti


Şanlıurfa’da çekimleri başlayan ve başrollerinde Erkan Can ile Kemal Uçar’ın oynadığı Kontürkent filminin ismi, tepkilerin ardından ‘Sarmal’ olarak değiştirildi. Yapım şirketi tarafından yapılan açıklamada, komedi türündeki sinema filminin içeriğine dair bilgi sahibi olunmadan yapılan yorumların önyargı taşıdığı belirtildi.

Başrolde usta oyuncu Erkan Can ve Kemal Uçar’ın paylaştığı ‘Kontürkent’ filminin çekimleri Şanlıurfa’da başladı. Şehir ismi yer almayan ve hayali bir şehirde geçtiği belirtilen filmin çekimleri, Şanlıurfa’dan sonra İstanbul’da devam edecek.

Kontürkent sosyal medyada tepki topladı

Telefon dolandırıcılarının mağdur ettiği halkın hikâyesini konu edinen Kontürkent’in çekimleri başladı başlamasına ancak, filmin hikayesi de, ismi de Şanlıurfa’da tepki topladı. Sosyal medyada film ile kentin dolandırıcılıkla anılacağı şeklinde yorumlar yapıldı. Yapım şirketinden tepkilerin ardından gelen açıklamada, filmin ismini değiştirildiği belirtildi. 

‘Kontürkent’ filmi ‘Sarmal’ olarak değişti


“Çekimlerini Şanlıurfa ve İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz komedi türündeki sinema filmimizin içeriği hakkında bazı kişilerin proje hakkında bilgi sahibi olmadan önyargı taşıyan yorumlarını duyduk ve bu yorumlarla oluşan yanlış algıdan duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz” denilen yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sinema filmimiz, adı belirtilmeyen hayali bir şehirde telefon dolandırıcılığı yapan ve şehrin dışından gelen dolandırıcıların halkı mağdur etmesi ve filmin finalinde emniyet birimlerimizin bu kişileri tutuklaması ile vatandaşlarımızı suça karşı bilinçlendirme amaç edinilmiştir.

Halkımızın ve şehrimizin konudan muaf ve masum olduğu vurgulanmaktadır.

Sinema filmimizin içeriğinde bu ilin Şanlıurfa olduğundan bahsedilmediğini vurgulamak isteriz.

Yönetmen ve yapımcıları Şanlıurfalı olan ekibimiz Şanlıurfa insanının kadirşinaslığını ve misafirperverliğini yakinen bilmektedir. Halkımızı rencide edecek bir duruma mahal verilmeyeceğini kamuoyuna belirtmek isteriz.

Senaryo aşamasında “Kontürkent” olarak anılan ve filmimizin adını yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek adına ve Şanlıurfa’daki yetkililerimizin hassasiyetlerini de dikkate alarak bugünden itibaren proje adımızı “SARMAL” olarak değiştirdiğimizi tüm kamuoyuna ilan ederiz.

Projemizin şehrin turizm ve tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Konuyla ilgili olarak Valilik Makamı, Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığımıza da daha önceki görüşmelerde bilgi vermiş olup, sosyal medyada gerçeği yansıtmayan yorumlar sonrasında bilgi alışverişimiz tekrar sağlanmıştır.

Bizler kültür ve sanat üreticileri olarak ülkemiz ve şehrimiz güzelliklerinin akılda kalması adına komedi filmimizde emek veren insanlarız. Şanlıurfa halkını, mülki amirlerimizi ve yerel yöneticilerimizi de şehrimizin tarihi ve kültürünün destekçisi olarak görüyor ve kamuoyunun hoşgörüsüne olan inancımızı ve saygımızı belirtmek istiyoruz.

Filmimizi hep beraber sinema salonlarında izleyeceğimiz günün özlemini taşıdığımızı belirtmek isteriz.”

Kaynak: Ajans Balıklıgöl 

Yorum Gönder

0 Yorumlar