Başsavcılıktan açıklama: İşkence iddiaları inceleniyor


Şanlıurfa'da Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin çıkan çatışmada şehit olmasının ardından operasyonlarla gözaltına alınan şüphelilere işkence edildiği iddialarına Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi.
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Dergili Kırsal Mahallesi'nde teröristlerle girdiği çatışmada Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi şehit olmuştu. İki polis ise yaralanmıştı. Söz konusu olay ile ilgili çeşitli adreslere operasyon başlatıldı. Yapılan operasyonlarda şu ana kadar 47 kişi gözaltına alındı. Ancak gözaltına alınan şüphelilere işkence edildiği iddiaları gündeme geldi.
'İşkence iddiaları ile ilgili süreç takip ediliyor'
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işkence iddiaları ile ilgili yapılan açıklamada, " Şüphelilerin yakalanması ve gözaltına alınmaları ile birlikte yürütülen adli süreç usul ve yasalara uygun şekilde yürütülmektedir. Bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında şüphelilerin işkence gördüklerine ilişkin iddiaların yer aldığı haber ve paylaşımlar, Cumhuriyet başsavcılığımızca usulü dairesinde titizlikle takip edilmekte ve incelenmektedir. İhtiyaç duyulması halinde inceleme ve soruşturma süreçlerinden ayrıca bilgilendirme yapılacaktır." denildi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar